У січні – лютому 2023 року зафіксували 455 звернень про порушення мовного закону в Україні. Вони стосуються насамперед вебресурсів та сфери обслуговування.
Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь під час етері «Еспресо».
«Ми нещодавно оприлюднювали свою статистику: 455 звернень надійшло протягом січня – лютого. Вони стосуються сфери обслуговування й інтернет-ресурсів, зокрема відсутності стартових сторінок українською мовою в інтернет-магазинів і сайтів», – наголосив мовний омбудсмен.
Тарас Кремінь зауважив, що порівняно з 2022 роком частка порушень мовного закону з боку посадовців скоротилася до мінімуму.
Омбудсмен вважає: коли міський голова використовує державну мову, він контролює дотримання закону з боку підлеглих, впливає на мовну ситуацію в певній області й країні загалом.
- Як функціонує ДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА МОВА, досліджують у Києві…
- Киянці відмовили у роботі через її вимогу спілкуватися державною Українською мовою, – під час війни, одною з причин якої називають мову?!
Нагадаємо, що Тарас Кремінь вважає, що політика русифікації української системи освіти на тимчасово окупованих територіях є частиною тактики росії, спрямованої на викорінення національної ідентичності.
- Адміністратор каналу “РАДА” Поліна, яка “нєнавідіт українскій язик” і має претензії до Державного прапора України, працює і не знає…
- Переселинці-УКРАЇНЦІ просять Київ: НАС НЕ ТРЕБА ЗАХИЩАТИ ВІД УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
В захопленому росіянами Бердянську російські окупанти провели обшуки в родинах, які відмовляються віддавати дітей до російських шкіл.
В окупованому Маріуполі масово перевіряють телефони у школярів.