Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Спецпроєкт. Донбас.

24 га землі на Бердичівщині отримали “липові” АТОвці, – кажуть: замішаний прокурор (відео)

«Вони отримали як АТОвці землю, але жодного підтверджуючого документа, що вони такими є, немає», – розповідає голова Швайківської громади Габріел Мкртчян.

Про це повідомляє місцева ІА Тimes.zt.ua

Ці 20 гектарів землі у селі Мирославка виділили для учасників АТО. Але натомість отримали її псевдоАТОвці –  оточення прокурора. Таку заяву зробив голова Швайківської ОТГ Габріел Мкртчян.

«Там замішаний його рідний брат, який отримав цю землю, всі його друзі, куми. Всі вони жителі Жмеринки Вінницької області, звідки родом сам наш прокурор», – розповідає Габріел Мкртчян.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Про оборудки попередників жителям громади розповідає нинішнє керівництво Швайківської ОТГ. Кажуть, провели інвентаризацію земель і виявили, що близько 24 гектари у двох селах нині в руках однієї людини.

З’ясували: є ряд порушень в оформленні та реєстрації документів. Дане поле було землями запасу. В липні 2020-го року воно перейшло у приватну власність.

«Ми попросили їх сплачувати поки що податки, чому вони їх не сплачують. Вони сказали, що там все на контролі, все буде вирішено. Я розумію, що їхня позиція така, що вони не хочуть спілкуватися з нами», – розповідає Едуард Томашевський, заступник голови Швайківської ОТГ.

Дружба колишнього голови громади і прокурора привела до корупційної схеми і ошуканства місцевих учасників АТО, кажуть селяни. Адже їхні сини і чоловіки роками не можуть отримати гарантованої законом землі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Тут такий гарний кусочок дали і не ясно кому. Хоча у нас є кому давати, у нас є АТОвці. Нам взагалі балакали, що для нас немає землі, а цю я взагалі не знала, чи є вона і що», – каже Наталя Єлісєєва дружина учасника АТО.

«Це підставні люди колишнього голови громади. Там без них не обійшлося, вони знали, що робили, де які куски ласі, вони перед виборами все забирали», – додає Наталія Гусар, мати учасника АТО.

Не запропонували землі у Мирославці і синові пані Зінаїди. Натомість, як і багатьом воїнам, для «аби годиться» хотіли виділити запісочену чи болотисту місцевість під обіцяний пай.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Син у мене служить ще до цієї пори, кадровий офіцер, підполковник. І я ходжу-ходжу, він не може, бо весь час там. Нам пропонували, а прийшли – нема або вже є другі люди», – говорить Зінаїда Манилюк, мати учасника АТО.

В громаді є з десяток родин воїнів, яким закон гарантує землю, але вони її досі не отримали, каже керівництво ОТГ. До того ж цифра не стала, люди регулярно звертаються. Однак марно: земель ніде вишукати. Проте у попередників для «потрібних» людей вона знайшлась.

«Ці 12 людей могли бути реальними АТОвцями, які б отримали землю і не ходили та не бідкалися про те, що їх всі футболять, що влада погана, держава, яку вони захищали», – каже Едуард Томашевський.

На сесії громади розповіли про виявлену земельну схему в деталях. Ще 12-го листопада 2019-го року на 10-ій сесії 7-го скликання Швайківської сільради  розглядалось питання про виділення земельної ділянки учасникам АТО.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Рішення прийняли, але підписав голова дещо інше рішення: з нього прибрали слово «АТОшники». Затим 12 людей в 1 день написали заяви на отримання землі. Наприкінці червня 20-го року затверджено проект землеустрою та передачу земельних ділянок у власність громадян, і знову ж у рішенні начебто мова про учасників АТО. Але воїни землі не отримали.

«Рішення, яке підписав голова сільської ради, звучить інакше: про затвердження порядку землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу у приватну власність громадянам, уже «учасникам АТО» відсутнє», – зауважує Едуард Томашевський.

Почути думку колишнього керівника Швайківської ОТГ Тараса Яригіна ми не змогли: на телефонні дзвінки той не відповідає. Не сесію теж не прийшов, як і представники правоохоронних органів та прокуратури. Переговорів з власниками 24-х гектарів, каже Габріел Мкртчян, теж не вийшло.

«Сказав: хлопці, спокійно віддавайте землю назад, ви не правомірно отримали землю, щоб я роздав її тим АТОшникам, і з Богом розійдемось як в морі кораблі. Але вони не те, що не повернули землю, а навіть навпаки вони поставили ультиматум переді мною: якщо я полишу це питання, то вони в подальшому залишать у спокої наше ОТГ і особисто мене», – говорить голова Швайківської ОТГ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Його ціль, зазначає голова громади, повернути землю і роздати її справжнім АТОвцям.

«Ми готові підтримати зі свого боку, бо є у Швайківській, і в інших громадах учасники АТО, які досі не отримали земельні ділянки і мають бажання це зробити», – каже Павло Гайдаманчук, голова «Спілки учасників АТО Бердичева та Бердичівського району».

Рішенням сесії вирішили звернутись до суду та правоохоронних органів, щоб там допомогли встановити справедливість.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності