Каліфорнійські вчені зі США радять визнати імунітет після захворювання на коронавірус рівноцінним імунітету після вакцинації для цілей, пов’язаних із відвідуванням громадських заходів, роботи та поїздок у транспорті.
Відповідне дослідження опублікував журнал The Lancet. Науковці зазначили, що ті, хто переніс хворобу, мають низькі показники повторного інфікування, хоча і існують суперечки щодо тривалості постковідного захисту.
Що кажуть дослідження про природний імунітет від COVID-19
За дослідженнями із бази мед публікацій PubMed до 28 вересня 2021 року, ризик повторної знизився на 80,5–100% серед тих, хто хворів раніше.
У іншому дослідженні виявили, що лише 0,7% із 9119 осіб, які хворіли на коронавірус з 1 грудня 2019 року до 13 листопада 2020 року, заражались повторно.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- В МОЗ не читають The Lancet
- “Хохли” – найдешевша порода кроликів для дослідження ліків від COVID – Зростання онкології на Прикарпатті випадковість?
- МОЗУ дозволив ВИПРОБУВАННЯ франко-британських вакцин проти COVID-19
- Навіщо міністр Ляшко збрехав про мітингарів?..
- Вони не проти вакцинації, вони відстоюютьсвої конституційні права не бути піддослідними
- У МОЗ пояснили, чому медиків немає в списку на обов’язкову вакцинацію
Дослідження із Клівленда показало, що у тих, хто раніше не хворів, рівень захворюваності на COVID-19 був 4,3 на 100 осіб, тоді як серед перехворілих – 0 на 100.
Дослідження у Австрії засвідчило, що частота госпіталізацій через повторну інфекцію становила 5 на 14840 (0,03%) осіб, а частота смерті – 1 на 14840 (0,01%).
Хоча дослідження і демонструють, що захист від коронавірусу у перехворівших «сильний і зберігається протягом >10 місяців», невідомо, як довго він триватиме.
Учені наголосили, що наявність антитіл та їх рівні не є повними предикторами захисту – після щеплення чи інфікування у людини включається низка механізмів імунітету, зокрема клітинний. Це дозволяє припустити, що тих, хто одужав після спалаху “першого” SARS-CoV у 2002–2003 роках, зберігаються клітини пам’яті, які реагують на білки цього вірусу – однак це споріднені, але різні інфекції.
Науковці зазначили, що у Швейцарії громадян, які за допомогою ПЛР або іншого тесту можуть довести, що перехворіли в межах останніх 12 місяців, вважають такими ж захищеними як і повністю вакцинованих.
Раніше вчені оцінили ризики повторного зараження коронавірусом серед невакцинованих. Так, нещеплені особи можуть вкотре захворіти через три місяці після одужання.
Вакцина від коронавірусу COVID-19, розроблена компанією Moderna, здатна забезпечити імунітет як мінімум на три місяці.
Директор Oxford Vaccine Group, професор Ендрю Поллард назвав колективний імунітет до COVID-19 міфічним.