Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Глава УГКЦ звернувся до Папи Франциска не ображати Україну на Хресній ході у Страсну п’ятницю

Цими днями на ім’я предстоятеля УГКЦ Святослава Шевчука надійшло багато звернень від вірних його конфесії та громадянського суспільства з України та з-за кордону з проханням прокоментувати задум, щоб під час цьогорічної Хресної дороги, яка щороку відбувається в Римі у Страсну п’ятницю за григоріанським календарем, Хрест спільно несли українка і росіянка (яких вже назвали “ґвалтівником і його жертвою”). Також Главу УГКЦ просили переказати до Апостольської столиці велике обурення та несприйняття цього задуму з боку українців усього світу.

У своєму коментарі для Департаменту інформації УГКЦ Блаженніший Святослав зазначив: «Вважаю таку ідею невчасною, двозначною і такою, що не враховує контекст військової агресії росії проти України. Для греко-католиків України тексти і жести ХІІІ стації цієї Хресної дороги є незрозумілими і навіть образливими, особливо в контексті очікуваного другого, ще більш кривавого наступу російських військ на наші міста і села. Знаю, що і наші брати римо-католики поділяють ці думки та переживання».

Глава УГКЦ розповів, що вже переказав до Ватикану ті численні негативні реакції багатьох єпископів, священників, монахів і монахинь та мирян, які переконані, що жести примирення між нашими народами будуть можливими лише тоді, коли закінчиться війна та винні в злочинах проти людяності будуть справедливо засуджені.

Предстоятель УГКЦ попросив переглянути цей проєкт. «Сподіваюся, що моє прохання, прохання вірних нашої Церкви, прохання вірних Римо-Католицької Церкви в Україні буде почуте», – сказав Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, що повідомлення Ватикану про те, що під час однієї з частин традиційної Хресної дороги в Римі у Страсну п’ятницю, яка для Римо-католицької церкви цього року припадає на 15 квітня, хрест повинні символічно тримати українка і росіянка, спричинило обурення серед українських католиків.

Про намір об’єднати представниць українського та російського народів, що, вочевидь, має символізувати прагнення їх “помирити”, повідомило “Радіо Ватикану”.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Під час ХІІІ стації, присвяченої у цій версії роздумам про смерть Ісуса на хресті, хрест триматимуть сім’ї українки та росіянки, що разом працюють у госпісі”, – зазначається в офіційному повідомленні Ватикану.

“Ця новина шокувала нас всіх. Цьому немає ні здорового пояснення, ні тим більше виправдання, – наголосила парафіянка РКЦ, спеціалістка з комунікацій Олена Кулигіна.

Вона також навела слова двох жінок, які триматимуть хрест.

Це дві “братські” країни, і я вірю, що в найближчому майбутньому дружба і любов між цими двома народами будуть продемонстровані ще не раз. Я вірю, що найближчим часом, як і ми з Іриною, Росія та Україна теж навчиться жити в мирі, підтримувати один одного. Жити однією сім’єю. Світу потрібні не війни, а мир”, – каже росіянка Альбіна.

“Ми сподіваємося, що мир може повернутися і, перш за все, мир між нашими народами. Цього конфлікт не хотів народ. Ми брати. Ми два близьких народи, у яких багато спільного. Те, що ми бачимо, — це величезне насильство. У нас багато спільного: сім’я, дружба. Багато відносин, які об’єднують наші народи. Ця війна руйнує те, що наші народи побудували. Я не думаю, що ця війна зруйнує всі стосунки. Між нами занадто міцні узи”, – заявила божевільна українка Ірина, яка близько 20 років живе в Італії.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На думку Олени Кулигіної, українські католики мають звернутися до своїх єпископів з проханням їх захистити.

“І ми чекаємо на їхнє (єпископів) слово до нас, українців, і слово до тих “геніїв” дипломатії та комунікації, які таке придумали”, – зазначає католичка Олена.

У соцмережах християни різних конфесій, коментуючи цю ідею Ватикану, дивуються позиції Папи Римського Франциска, який уже не вперше під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну намагається “примирити” українців та росіян.

“Ця ідея жахлива… Але найбільший страх у мене викликає відірваність святого престолу від реальності.

РОБИТИ СПРОБУ ПРИМИРИТИ ҐВАЛТІВНИКА І ЙОГО ЖЕРТВУ
В ПРОЦЕСІ ЗҐВАЛТУВАННЯ – ЦЕ ПОНАД МОЄ РОЗУМІННЯ”.

В моєму уявленні обов’язок християнина в тому, щоб поборювати зло, а не старатися його примирити з добром”, – зауважив телеведучий Вадим Карп’як.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Ісус не ходив домовлятися до Пилата про перемир’я… Не дзвонив до Пилата, не їздив до його резиденції, не висилав своїх посланників на перемовини, не проводив телемости, не намагався замилити йому очі, щоби врятувати своє життя. Він вибрав правду, бо був Правдою”, – наголосив священник-єзуїт В’ячеслав Окунь (нагадаємо, що Папа Франциск-І є аргентинським євреєм, який свого часу вступив до чину єзуїтів, які відомі своїм суворим відбором до своїх новіціатів).

Українець — це не просто паспорт чи формальне місце народження. Це ДНК людей, які б’ються за свободу, проливають свою кров за свободу і сьогодні кожного дня помирають в боротьбі зі злом, ім’я якому – Росія.

Ірині і Альбіні, які за сценарієм мають імітувати одвічні мир, дружбу і жвачку, я б сказала лише одне: “Нікогда! Ми нє будем. Братьямі”, – додає католичка Кулигіна.

Довідка:
Хресна дорога (лат. Via della Croce, також називається лат. Via Dolorosa) – дорога, яку Ісус Христос пройшов на Голгофу.
У Католицькій церкві вона символізується в вигляді 14 стацій того трагічного ходу.
Урочисто проводиться в Римі у Страсну п’ятницю і супроводжується покаяльними молитвами, піснями та проханнями.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

НАГАДАЄМО, ЩО НЕЩОДАВНО ДЕРЖСЕКРЕТАР ВАТИКАНУ(ЧИТАЙ ПАПА) ВИСЛОВИВСЯ ПРОТИ НАДАННЯ ЗАХОДОМ ЗБРОЇ ДЛЯ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ПОВІДОМИВ, ЩО ВАТИКАН ГОТУЄ ЗУСТРІЧ ПАПИ ФРАНЦИСКА З МОСКОВСЬКИМ ПАТРІАХОМ КИРИЛОМ ГУНДЯЄВИМ

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності