Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Міжнародні новини

Країни-учасниці “Кримської платформи” запрацювали

Вже понад 40 країн-учасників установчого саміту «Кримської платформи» вже призначили контактних осіб для координації діяльності.

Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова під час дискусії «Культурний вимір російсько-українського збройного конфлікту: державна політика та інструменти захисту».

Вона нагадала, що «Кримська платформа» задумана як всеохополюючий координаційний діалоговий формат.

«Ми уже майже фіналізували один з операційних механізмів «Кримської платформи» – це фактично мережа контактерів або відповідальних осіб у країнах, які приєдналися до «Кримської платформи». Зазвичай це працівники середньої або вищої ланки міністерств закордонних справ. Залишилося буквально три країни, які ще визначаються з кандидатами», – каже заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова

Еміне Джапарова також поінформувала, що у першому півріччі планується провести консультації по всіх пріоритетах «Кримської платформи», аби скоординуватися і «фактично шукати певні рішення».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Кримська платформа» – міжнародний переговорний майданчик для координації дій світової спільноти з деокупації Криму, а також захисту прав та інтересів кримчан. Про створення форуму вперше заявив президент Володимир Зеленський у вересні 2020 року під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Робота «Кримської платформи» триватиме за п’ятьма основними напрямами: зміцнення міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму; застосування обмежувальних заходів (санкцій); протидія порушенням прав людини; гарантування безпеки і свободи судноплавства; подолання економічних та екологічних наслідків окупації.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

23 серпня 2021 у Києві відбувся інавгураційний саміт Кримської платформи. У зустрічі взяла участь рекордна кількість учасників – 46 країн.

Учасники саміту підписали Спільну декларацію, в якій підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, та закликали РФ до участі в діяльності Кримської платформи.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Верховна Рада на позачерговій сесії 23 серпня ухвалила звернення, в якому закликала світ посилити міжнародне співробітництво у рамках Кримської платформи для звільнення тимчасово окупованого півострова.

Кількість переглядів: 19,389 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності