Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Про свій новий крок до виходу з ЄС заявила Польща

Польща не збирається платити мільйонні штрафи Євросоюзу – в міністерстві юстиції Польщі назвали європейські санкції, накладені через судову реформу та стару вугільну шахту, “беззаконням”.

Збігнев Зьобро не може і не хоче платити європейські штрафи

Польща не може і не повинна виплачувати штрафи, накладені на країну останніми рішеннями Суду Європейського Союзу, заявив у четвер, 28 жовтня, міністр юстиції країни Збігнев Зьобро. Він додав у розмові з журналістами, що республіка не повинна “поступатися беззаконню”.

Заява пролунала на наступний день після того, як Суд ЄС у Люксембурзі зобов’язав Польщу виплачувати по одному мільйону євро щодня за невиконання вимог щодо суперечливої судової реформи в країні. Йдеться про роботу так званої дисциплінарної палати Верховного суду, яка в 2018 році отримала право звільняти будь-якого суддю чи прокурора.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

В липні цього року суд ЄС визнав дисциплінарну палату такою, що суперечить правовим нормам Євросоюзу, адже сумнівався в її незалежності від правлячої партії “Право і справедливість”. Втім, польський уряд не скасував реформи, а Конституційний трибунал країни визнав пріоритет національного законодавства над європейськими вимогами.

Ще один штраф суд ЄС присудив Польщі за невиконання обіцянок закрити вугільний кар’єр “Туров”, який розташований на кордоні із Німеччиною та Чехією та забруднює підземні води всіх трьох країн. З вересня Польща має виплачувати Євросоюзові по півмільйона євро щодня, однак все одно відмовляється припиняти видобуток вугілля з родовища, яке забезпечує близько 7 відсотків електроенергії країни.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності