ВООЗ відмовилися визнавати спалах мавпової віспи пандемією. Комітет вирішив, що спалах захворювання не відноситься зараз до надзвичайних ситуацій, що мають міжнародне значення.
Про це повідомляє: CNN з посиланням на результати засідання комітету з надзвичайних ситуацій, про які повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус:
“Наразі подія не є надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення, що є найвищим рівнем попередження, який ВООЗ може видати”.
- Фармацевтичному бізнесу потрібний новий вірус, щоб рятувати Світ?..
- ВАКЦИНАЦІЯ від мавпячої віспи вже незабаром і теж обов’язково, – фармкомпанії та уряди знову збагатяться?
- Невідомої етіології гепатит вражає дітей по усьому світу, – ВООЗ
Водночас зазначається, що скликання комітету саме собою відображає занепокоєння з приводу поширення мавпячої віспи у світі.
Тедрос Аданом Гебреєсус закликав до посилення спостереження за мавпячою віспою.
ВООЗ визначає надзвичайну ситуацію в галузі громадської охорони здоров’я, що має міжнародне значення, або PHEIC, як “надзвичайну подію”, яка є “ризиком для громадської охорони здоров’я для інших держав внаслідок міжнародного поширення хвороби” і “потенційно вимагає скоординованих міжнародних дій у відповідь”.
Нагадаємо:
- Мавпяча віспа – рідкісне вірусне захворювання, що передається людині від тварин ВПЕРШЕ, хоча відоме вже давно. Воно зазвичай трапляється в Західній та Центральній Африці.
- Симптоми захворювання – лихоманка, головний біль та шкірний висип, який починається на обличчі й поширюється на решту тіла.
- Випадки зараження вірусом віспи мавп в останні тижні були зафіксовані за межами Африки – зокрема в Німеччині, Швейцарії, Іспанії, Бельгії, Італії, Португалії, Великій Британії, Австрії та Швеції.
- Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов’язковий 21-денний карантин для хворих на мавпячу віспу.
- ВООЗ змінить назву вірусу мавпячої віспи, бо науковці вважають її дискримінаційною через географічну прив’язку.