Колесникова нагороджена в німецькою премією фонду імені Герхарта і Ренати Баум за “зразковий і вражаючий внесок у створення вільного суспільства в Білорусі”.
Одному з лідерів білоруської опозиції Марії Колесниковій вручена премія в галузі прав людини фонду імені Герхарта і Ренати Баум.
Нагородження пройшло на фестивалі нової музики Eclat в німецькому Штутгарті в неділю, 7 лютого.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- В ближньому оточені білоруски Тіхановської упізнали невістку російського дипломата-ФСБшника
- Тіхановську і Навального номіновано на Нобелівську премію, – може пора прикрити лавочку?..
- “Вы нам ещё за Севастополь ответите”, – що не договорила Юлія Навальна/Бодрова
- “Друг України” Навальний написав передмову до книги терориста ДНР, надрукованої в США
Премію отримала сестра Колесникової Тетяна Хомич, оскільки сама активістка перебуває під арештом у Білорусі.
Колесникова нагороджується за “зразковий і вражаючий внесок у створення вільного суспільства в Білорусі”, йдеться в почесній грамоті.
Засновники премії назвали Колесникову “світлоносним символом білоруського опозиційного руху” і зазначили, що разом зі Світланою Тіхановською (яка неодноразово, мабуть “забувшись” називала РФ другом, партнером і союзником) і Веронікою Цепкало (якій давно закидають зв’язок із ФСБ), Колесникова стала “жіночим символом опору” в Білорусі.
Премію дотовано сумою в 10 тис. євро.
“Премією відзначається мужність народу Білорусі – особливо білоруських жінок, – який уже багато місяців протестує проти Олександра Лукашенка“, – підкреслила керівник фестивалю Eclat Христина Фішер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПП2 – тоді хто Штайнмаєр, коли “повією у шовкових панчохах” назвали Талейрана*?
Хомич зачитала звернення Колесникової, в якому та заявила, що “тепер ми точно знаємо, що свобода всередині – і ні в’язниця, ні стіни, ні грати не здатні її вбити”.
“І свобода варта того, щоб за неї боротися“, – впевнена Колесникова.
Вибори і протести в Білорусі
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента нікому до того не відому Світлану Тихановську – 10,1%.
- Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримували учасників мітингів і застосовували до них силу, відкривали політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
- В Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили ввести санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
- 23 вересня в Мінську відбулася закрита інавгурація Лукашенка.
- 2 жовтня Європейський Союз офіційно ввів санкції проти 40 представників режиму Лукашенка, причетних до придушення мирних протестів і фальсифікації президентської виборчої кампанії в Білорусі. У списку самого Лукашенка не було.
- 13 жовтня Тихановська оголосила Лукашенку народний ультиматум. Лідер білоруської опозиції заявила, що до 25 жовтня повинні виконати три вимоги: Лукашенко повинен оголосити про відставку, має припинитися насильство на вулицях, повинні звільнити всіх політв’язнів.
- 6 листопада Європейський союз ввів санкції проти Олександра Лукашенка і 14 білоруських чиновників. Як зазначено на сайті Європейської Ради, в цілому санкції введені проти 59 осіб з Білорусі.