Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

105 млрд. грн. збитків замість 12,6 млрд заявленого прибутку?! – Вітренко “газує на гальмах”

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко сумнівається в коректності її фінансових результатів за перший квартал 2021 року і допускає збитки в розмірі до 105 млрд грн на відміну від заявленої компанією прибутку в 12,6 млрд грн.

Зараз йде дискусія про відображення в звітності за півріччя двох проблем, які були і в першому кварталі. Якби в повному обсязі вони були відображені в звітності за перший квартал, то замість прибутку був би показаний збиток для держави, як власника НАКу, до 105 млрд грн “, – сказав він в інтерв’ю журналістам.

За його словами, по-перше, мова йде про відображення фінансового стану підприємств теплокомуненерго, яке вже на момент формування звітності за перший квартал не давало твердих підстав розраховувати на погашення ними заборгованості за спожитий газ.

Крім цього, він звернув увагу на заборгованість НАК перед ПАТ “Укрнафта” за відібраний газ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На момент складання звітності за перший квартал 2021 року міг бути зрозуміло, що” Укрнафта “вимагатиме її повернути, і є підстави оцінювати відповідні зобов’язання НАК за поточною ринковою ціною“, – зазначив глава “Нафтогазу”.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

При цьому він підкреслив, що звітність компанії за перший квартал 2021 року сформовану при попередньому менеджменті “Нафтогазу”, не була належним чином перевірена аудиторами.

Треба використовувати звітність, перевірену аудитом. Інакше реальні збитки можуть перетворюватися в” намальовану прибуток “через бажання менеджменту розповісти про прибуток і показати нібито хороший результат, щоб отримати якомога швидше бонус, а відображення збитків перенести на потім“, – резюмував Вітренко .

Як повідомлялося, НАК “Нафтогаз України” за підсумками січня-березня 2021 року отримала чистий прибуток 12,6 млрд грн (неаудованої попередній результат, який підлягає подальшій перевірці), що майже вчетверо більше, ніж за перший квартал минулого року (3,2 млрд грн).

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Консолідований чистий збиток НАК “Нафтогаз України” за 2020 рік склав 19,002 млрд грн в порівнянні з чистим прибутком 63,294 млрд грн в 2019 році. Без урахування компенсації від “Газпрому” в сумі 55,7 млрд грн і призупиненої діяльності (транспортування газу) чистий прибуток “Нафтогазу” за 2019 рік склав 2,6 млрд грн.

Чистий збиток НАК “Нафтогаз України”, як окремої юридичної особи, в 2020 році склав 18,002 млрд грн проти 50,658 млрд грн чистого прибутку за 2019 й. Чистий дохід в минулому році скоротився на 32,1% в порівнянні з 2019 роком – до 121,059 млрд грн.

Нагадаємо, що з вересня на громадян України чекає чергове подорожчання газу в платіжках…

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності