Поліція викрила діяльність “групи смерті” в Telegram, яку створила 15-річна мешканка Кривого Рогу, яка збиралася накласти на себе руки та спонукала до цього інших.
Невдовзі після створення каналу 21 лютого у нього було вже 500 підписників, повідомляє поліція Дніпропетровської області.
За попередньою інформацією поліції, дівчина планувала накласти на себе руки 4 березня.
Коли вона почала давати завдання учасникам групи, кількість підписників зменшилася до 13. Завдання полягали в тому, щоб учасники завдавали собі тілесні ушкодження.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- Не чує Президент, можливо, почує СБУ? – ще 2 дитини отруїлися ліками, тепер у Калуші
- Президенте, Прем’єре, ви чуєте? – це 9-й дитячий суїцид за місяць у Києві, спричинений соцмережами
- На Закарпатті повісилася подруга самогубці і ще одна намагалася…
- І знову ДРОТАВЕРИН, – замість паспорта краще пред’являти довідку від психіатра
- Медикаментозний суїцид двох дітей вкотре доводить НЕБЕЗПЕКУ від БЛОГЕРІВ
- За добу троє дівчаток викинулися з вікон у Києві, – винні соцмережі?
“Вони надсилали фото поранень, після чого отримували наступні інструкції. Таких завдань могло бути більш як п’ять в день“, – повідомляє поліція.
3 березня поліція та прокуратура з санкції суду провела обшук в помешканні дівчини, вилучила телефони, планшет та ноутбук.
Кримінальне провадження відкрили за статтею про доведення до самогубства.
Зараз слідчі намагаються встановити “куратора”, під керівництвом якого могли створити групу.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
Поліція закликала батьків більше уваги приділяти дітям, цікавитися їхнім життям та інформувати про небезпеку в Інтернеті.
В останні місяці в Україні частіше стали повідомляти про випадки самогубств серед підлітків. Поліція підозрює, що це може відбуватися через соцмережі, у яких можуть пропагувати цю тему або давати небезпечні завдання дітям.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
А дана новина, про юну блогерку та її групу смерті тільки ще раз доводить правоту політичного аналітика, діяча та лікаря Тараса Боднара, який уже давно виступає за обмеження блогерства в Україні:
“Тому вкотре повторюю і водночас звертаюся до Президента, його Прем’єра та усього депутатського корпусу ВР та СБУ, щоб в подальшому уникнути подібних злочинів, слід за прикладом Італії, яка після смерті 10-літньої дитини радикально вчинила із інтернет-каналом Tik-Tok, Китаю, який позакривав масу соцмереж і поставив на особистий контроль кожного користувача інтернету, Україні теж слід вжити певних радикальних заходів. Для початку обмежити засилля інтернет-простору блогерами та їх блогами, каналами. Сьогодні запитай любу дитину, ким та хоче бути за професією у майбутньому, і у 80% випадків почуєш у відповідь, що “блогером” – а це вже деградація і дегенерація. Тому блоги і канали слід дозволити вести виключно посадовцям, депутатам, політикам, а всіх інших “геніїв” відправляти до лікарів“.
“Днями Верховна Рада в законопроекті вказала вік обмеження відпуску ліків особам до 14 років, але сподіватися на те, що 15 -16 річна особа, яка вже має паспорт, не придбає ліків для молодшої, не можна. Тому вважаю, що поки влада не наведе лад з інтернет-пропагандою суїциду, в аптеці при покупці ліків краще було б пред’являти не паспорт чи метрику, а довідку від психіатра про те, що людині безпечно відпускати ліки“, – цілком серйозно підсумовує Тарас Боднар.