Генерального секретаря НАТО і”колишнього” ультралівого норвезького журналіста-неомарксиста, Єнса Столтенберга, який буцімто збирається залишити свою посаду, лідери Альянсу хочуть вмовити лишитися ще на один рік.
Про це повідомляє Euractiv. Очікувалося, що Столтенберг, який очолює НАТО з жовтня 2014 року, піде у відставку цієї осені. Проте дипломати НАТО повідомили виданню, що 28 червня його мандат, ймовірно, буде продовжено. Таке відбувалося вже двічі – один раз на другий повний мандат, і другий раз у березні 2022 року – після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.
- ЄС не погодив 8-й пакет допомоги ЗСУ, – їм там захист від рф непотрібний
- Столтенберг любить балакати, а не діяти, – не НАТО, а якась НАТА-ша…
Столтенберга неодноразово заявляв, що не хотів би залишатись генсеком НАТО, проте йому досі не можуть знайти гідну заміну. За даними видання, причина у тому, що жоден з політиків, про яких говорили як про потенційних наступників Столтенберга, поки що не змогли отримати переважну підтримку серед 31 члена НАТО. Оскільки призначення нового голови НАТО має бути узгоджено консенсусом після непрозорого та складного процесу відбору, жодне призначення не відбувається без попередньої політичної згоди між членами НАТО, особливо з квартету найбільших союзників – Франції, Німеччини, Британії та США.
Дипломати НАТО всередині Альянсу вказують на доведену здатність Столтенберга впоратися з військовим альянсом під час криз.«Небезпечно змінювати капітана під час шторму», – сказав один високопоставлений чиновник НАТО.
Пролонгація дає Західному військовому альянсу більше часу, щоб зосередитися на своїй короткостроковій та довгостроковій підтримці України, замість того, щоб занурюватися в особисті дебати, заявили дипломати НАТО.
- Які шанси в Джонсона замінити на посту сенсека НАТО соціаліста Столтенберга
- Борис говорить правду Заходу в очі, але його не хочуть чути…
- Борис готує мемуари про війну в Україні, COVID та Brexit, – щоб не стали його останньою книгою
Троє дипломатів НАТО заявили, що якби український контрнаступ почався раніше навесні, війна могла б уже досягти перелому й дати перевагу Києву до саміту НАТО у Вільнюсі в середині липня. Це залишило б достатньо часу, щоб відкрити двері для нового керівника Альянсу, але затримка в календарі змусила союзників НАТО переглянути свою стратегію.
Відповідаючи на запитання, чи хоче він зберегти посаду, Столтенберг сказав: «Я відповідаю за всі рішення, які має прийняти цей Альянс, крім одного. І це про моє майбутнє. Це має вирішити 31 союзник».
Нагадаємо, в Альянсі обговорювалися різні кандидатури наступного генсака НАТО. Серед можливих претендентів був і міністр оборони Британії Бен Воллес, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, еспрем’єр Британії Борис Джонсон, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, прем’єр Данії Метте Фредеріксен, голова уряду Естонії Кая Каллас та прем’єр Іспанії Педро Санчес.