У Гані зареєстровали два випадки захворювання на смертельний вірус Марбург (або Марбурзький вірус), який спричинює сильну геморагічну лихоманку. Цей вірус належить до того ж сімейства, що й Ебола.
Обидва пацієнти з підтвердженим діагнозом померли у лікарні. Ці випадки сталися у південному регіоні Ашанті.
Країни Центральної та Східної Африки найбільш схильні до спалахів Маргбурзького вірусу, але це відбувається вкрай рідко.
Влада Гани заявляє, що ставиться до ситуації з підвищеною серйозністю. 98 людей уже відправили на суворий карантин.
У середньому летальність вірусу становить 50%, але у ВООЗ попереджають, що у країнах з обмеженими можливостями лікування симптомів вища.
Вірус Марбург передається через рідини організму – кров, екскременти, піт та слину. На ранніх стадіях хворий відчуває головний і м’язовий біль, озноб та втому.
У міру перебігу захворювання симптоми посилюються, починаються хвороби печінки, що супроводжуються жовтяницею, втратою ваги та кровотечею з рота та носа.
Зазвичай хвороба триває близько трьох тижнів. Для збереження життя пацієнта необхідно підтримувати роботу печінки та збивати температуру тіла.
У країнах із дефіцитом необхідних для цього медикаментів пацієнти зазвичай помирають.
Носіями вірусу Марбург зазвичай є крилани. Влада Гани та інших африканських країн закликала мешканців уникати печер, де мешкають ці ссавці, і ретельно готувати будь-яке інше м’ясо.
Свою назву вірус отримав у зв’язку з тим, що вперше був виявлений у Німеччині у 1967 році. Тоді від нього померло семеро людей. Але з того часу випадки в Європі не повторювалися.
Найбільша смертносна епідемія Марбузького вірусу відбулася в Анголі в 2005 році, її жертвами стали понад 200 людей.
Окремі випадки фіксувалися у Конго, Кенії, ПАР та Уганді.