Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Гепатит А поширився з Вінничини, а туди відкіля попав? – Кузін

У МОЗ назвали ймовірну причину спалаху гепатиту А. Однак, чому спахах цієї хвороби стався саме там, пояснити важко.

Про це розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Зазвичай така кількість хворих на гепатит А, як зафіксували у Вінницькій області, свідчить, що, цілком ймовірно, причиною поширення недуги могла стати питна вода.

«Другою причиною епідеміологи можуть назвати харчові продукти. Бо більшість людей, які захворіли, говорили про те, що вони користувалися місцевим ринком: купували там овочі, фрукти, молокопродукти», – повідомив головний санітарний лікар.

Також Кузін звернув увагу, що декілька випадків захворювання на гепатит А були зафіксовані на виробництві – це кондитерські фабрики та молокозавод.

Наразі фахівці відпрацьовують паралельно усі сценарії початку спалаху хвороби, і перейшли від тестування об’єктів довкілля до тестування людей.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Імунітет тримається доволі довго після перенесеної хвороби, тому протестувавши людей, ми зможемо вийти на те, яка саме людина могла перенести таку хворобу та інфікувати іншу», – пояснив Кузін.

Він сподівається, що невдовзі  спеціалісти зможуть знайти спільне джерело інфікування гепатитом А.

Чому спалах гепатиту А стався саме на Вінниччині, поки неясно, сказав головний санлікар.

«Спалахи не обирають область чи якийсь певний населений пункт, і під час проведення епідеміологічного розслідування ми ще досі з’ясовуємо можливий спільний єдиний шлях передачі. Опрацьовується декілька різних варіантів», – пояснив Кузін.

Головний санітарний лікар нагадав, що вірусний гепатит А є гострим інфекційним захворюванняя, яке передається контактно-побутовим, але зазвичай фекально-оральним шляхом.

«Тобто це хвороба «немитих рук». Це означає, що та людина, яка проконтактувала з хворим або з носієм, і потім вживала їжу або питну воду, не помивши руки, має ризик інфікуватися», – пояснив Кузін.

Вірус доволі швидко поширюється, адже кількість людей, які мають імунітет, невелика. Аби мати імунітет, треба або перехворіти, або вакцинуватися.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Вакцинація проти вірусного гепатиту А не входить до Національного календаря профілактичних щеплень України.

«Таким чином, в нас більша частина українців, яка не хворіла на хворобу Боткіна або на вірусний гепатит А, не має імунітету. Тому саме цей вірус доволі часто викликає такі масові та швидкі спалахи. Спалах у Вінниці – один із них», – розповів головний санлікар.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності