Полеміка

Київ обіцяє покінчити з анархією на Івано-Франківщині. Нове призначення?..

Виглядає на те, що кадрові зміни та нові призначення торкнуться не тільки столиці України, де буквально за останні два дні, коли плебс напередодні Великодня зайнятий святковими приготуваннями, відбулися відразу в Кабміні, Нафтогазі та Укроборонпромі, але й зачеплять на низах декотрі області…

Про це пише газета “За лаштунками”, посилаючись на власні джерела в уряді і ОП.

Як повідомляють компетентні джерела із самого центру Печерських пагорбів, зміни, яких треба чекати відразу по Великодню, в першу чергу торкнуться самої анархічної області на заході України – Івано-Франківської, де нікому і не вдалося подолати місцеву «махновщину», яка там розперезалася за останні 6 років і веде себе така, начебто була цілковито автономною від Києва і решти держави.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Так в Офісі Президента не задоволені роботою чергового, уже п’ятого після Революції Гідності, очільника області Андрія Бойчука, призначеного на цю посаду у грудні 2020 року. Близькі до нинішнього Президента і Прем’єра особи кажуть, він, замість того, щоб навести у цій області бодай якийсь порядок, остаточно його порушив, ставши подібним на героя чергової серії популярної американської кіноепопеї «Місія нездійснима»:

  • свободівець міський голова обласного центру із цілковито підконтрольною йому міською радою і трьома десятками сіл, які він долучив до Івано-Франківської ОТГ – це місцевий удільний князь, якому тільки й залишилося, що закріпити спадкове право на трон за своїми дітьми;
  • обласна рада – сімейно-партійні клани зі спадковим членством, які нею керують ось уже 30 років, і тільки від Майдану до Майдану міняють свої прапорці, сміючись у вічі, відверто кажуть: «губернатори приходять і потім «їх йдуть», а ми як були тут, так і залишаємося»;
  • силовики (правоохоронці) і кримінал уже давно живуть наче на окремих планетах, роблячи вигляд, що одні одних не помічають та розводять місцевий бізнес, який не знає, який собі «дах» обрати, бо навіть представники одного й того самого політика чи олігарха з Києва тут, на периферії, ведуть себе між собою так, наче вони з різних кланів, а не від Медведчука, Палиці-Коломойського, Ахметова… Боги на Олімпі, і їм плювати, що коїться тут на периферії, тільки б від цього не страждали їхні прибутки. І з цих чвар представників бізнесу, звісно, користають треті особи, які чудово знають правило: розділяй та владарюй…

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

І, коли в область для боротьби з цією анархією Президентом, який зі своєю РНБО начебто оголосив війну Медведчуку та його сателітам війну, було призначено Андрія Бойчука, відразу було ясно, що із цього нічого не вийде, і незабаром його доведеться міняти.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

ФОТО: мітинг під стінами ІФ ОДА проти сотника Євромайдану А. Бойчука, як начебто представника Медведчука та російського бізнесу

Отож в Офісі Президента і Кабміні, як запевняють надійні джерела, сьогодні розглядають наступні кандидатури:

  1. Михайло Ноняк. Екс-свободівець та екс-“фронтовик” (партія “Фронт змін”, – ред.). Той самий екс-замміністра фінансів та скандальний екс-голова Державної служби України з безпеки на транспорті, а також кандидат на нещодавніх не менш скандальних довиборах до ВР по виборчому округу №87, який на прохання свого колишнього шефа Андрія Парубія та Петра Порошенка відмовився знятися з виборів на користь їхньої кандидатки, а в результаті, будучи місцевим уродженцем округу, здобув тільки п’яте місце із якимись заледве 3%. Отож, можливо, Михайло Васильович, був би і не проти очолити рідну область, та окрім фінансової спроможності для цього треба мати й потужну політичну підтримку: досі впливовий серед місцевого електорату Порошенко не пробачить відмови і 3%, а президенту Зеленському ще один сотник Майдану тут навряд чи потрібний, з нього досить іншого сотника – Бойчука;
  2. Олександр Шевченко. Логічно, що після гучного скандалу із підрахунку голосів на вище згаданих довиборах до ВР по виборчому округу №87, де занощевому олігарху з орбіти Коломойського-Палиці популярно пояснили, що адмінресурс перемагає будь-яке бабло, могли б віддати область, як відкупне… Але для співзасновника «Буковелю», партій «УКРОП» та «За майбутнє» після нещодавнього затримання НАБУ літака із експершим заступником голови правління ПриватБанку Яценком, коломийок Банківської з Коломойським та обшуків СБУ в офісі у Ігоря Палиці – це вже би було занадто. Треба дякувати, що не позбавляють бізнесу, як Медведчука, хоча?..

ФОТО з інтернету, де відразу показані три претенденти до ІФ ОДА із нашого списку

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
  1. Світлана Онищук. Діюча заступниця голови Івано-Франківської ОДА, яка прийшла на цю посаду на конкурсній основі, коли область очолив нині діючий прем’єр міністр Денис Шмигаль, залишалася на цій посаді і після нього, при Віталію Федоріву, та працює й зараз при Андрієві Бойчуку. Доречно і до честі їй буде сказати, що із достовірних джерел відомо, що пані Світлані вже раніше робили пропозицію очолити цю область, але тоді вона відмовилася, бо не захотіла «підсиджувати» Федоріва. Вона – економіст за фахом. Доктор наук з державного управління та доцент кафедри цивільного права, нагороджена у 2016 році почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Безпартійна, що суттєво. Замужем за представником місцевої єпархії УПЦ, що також доволі важливо у області, де націоналізм та релігія стоять на першому місці. Отож, справедливо, що Світлана Василівна є найбільш підходящим і компромісним кандидатом на цю посаду. Хто захоче і відважиться воювати з жінкою та ще й такою?
  2. Володимир Клюс. Свого часу радник віце-прем’єр міністра Сергія Тігіпка, а потім найпопулярнішого і легендарного очільника Івано-Франківщини нині уже покійного Михайла Васильовича Вишиванюка, за що заздрісники Клюса записали до членів «Партії регіонів», хоча таким він жодного дня не був, натомість є однією з тих осіб, які завадили силовому втручанню і пролиттю крові під час Івано-Франківського Євромайдану. Сьогодні загалу Володимир Ярославович більш відомий як частий гість центральних телеканалів, де він виступає у якості експерта як політтехнолог, який доволі активно займає пропрезидентську позицію. Мабуть, саме тому, як повідомляє одне інсайдерське джерело уже з ІФ ОДА, його неодноразово сьогодні зустрічає у найвищих кабінетах ОП. А диму, як відомо, без вогню не буває…
  3. Юрій Голіней. Ще один кандидат на тих же самих довиборах до ВР по 87-му округу, який зайняв 4-е місце, здобувши вдвічі більше голосів від Михайла Ноняка – 6%. Що суттєво, Юрій Дмитрович висувався від місцевої партії «Платформа громад», що має доволі потужну фракцію в облраді та представляє собою т.зв. «місцевий клановий бізнес», що дає якісь шанси Голінею в очах ОП і Кабміну, але ж очолює цю партію місцевий олігарх і екс-очільник області Олег Гончарук, якого президент Зеленський, прийшовши до влади, відразу поспішив зняти і замінити Шмигалем…

При такому розкладі, важливо не забути, що сьогодні при прийнятті рішення про призначення на таку доволі відповідальну посаду в першу чергу розглядаються досвід і вміння, а також, звісно і політична приналежність, а не вага кейсів, як це було за попередньої влади. Мабуть саме тому стільки було досі помилок, бо доводиться кожному давати шанс проявити себе на ділі, і всі поки провалювали цей іспит…

Цікаво, що колись, тікаючи на Захід після розгрому більшовиками, Нестор Іванович Махно звернувся з письмовим проханням до Станіславівського магістрату постійного побуту у цьому місті, яке згодом перейменували на Івано-Франківськ, але йому відмовили. Мабуть, передчували, що рано чи пізно це призведе до анархії тут. Лист Батьки Махна, написаний олівцем, і досі зберігається в обласному архіві.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version