Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Маленький Ів.-Франківськ з діркою у бюджеті має найбільше в Україні заступників і радників мера

Івано-Франківськ із заледве двомастами тисячами мешканців (без приєднаних до ОТГ сіл) у лідерах серед інших міст України за кількістю заступників і радників міського голови, а також за рівнем витрат із міського бюджету на їхні зарплати і премії. І це при тому, що бюджет дефіцитний, і громада має розуміти, що доведеться економити.

Міський голова свободівець Руслан Марцінків — лідер серед українських мерів за кількістю заступників. Більше заступників лише у Віталія Кличка, але Київ має особливий статус, тому фактично у Кличка як у мера один заступник, а як у голови КМДА — десять заступників. Неспівмірним є і населення Івано-Франківська та столиці. За кількістю радників івано-франківський мер теж не поступається лідерськими позиціями — їх у нього аж 23, повідомляє рух “ЧЕСНО”.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Для порівняння — у мера міста-мільйонника Одеси всього шість заступників, а у приблизно однаковому з Івано-Франківськом за населенням Хмельницькому — всього чотири заступники міського голови. На одного заступника Марцінківа припадає навантаження у 32 тис. мешканців, на заступника мера Одеси — 170 тис., заступника мера Львова — 131 тис.

 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Рух ЧЕСНО у відповідь на запит отримав дані про заробітну плату, надбавки та премії усіх заступників Руслана Марцінківа та його радників за перший місяць їхньої роботи у січні 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Середній оклад дев’яти заступників міського голови Івано-Франківська — 13 575 гривень, середня надбавка та премія — 17 924 гривень. А загалом середня заробітна плата заступників складає 32 600 гривень на місяць. Середня зарплата радників Марцінківа — 5016 гривень, середня надбавка — 2125 гривень, а середня премія — 10 984 гривень, тобто понад 200% преміювання. Таким чином, середня зарплата радників міського голови Івано-Франківська складає 19 637 гривень.

Заступники

Оклад майже усіх заступників Руслана Марцінківа однаковий і складає 13 500 гривень. Більше отримує лише Вікторія Сусаніна — її оклад на 600 гривень більший та складає 14 100 гривень. У самого Марцінківа оклад 15 900 гривень Проте у кожного із заступників мера є доплати за ранг державного службовця, вислугу років, різноманітні надбавки та значні щомісячні премії — часто такі самі, як посадові оклади, а то і більші.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Попри те, що на початку року Руслан Марцінків заборонив керівникам місцевих КП мати більшу зарплату, ніж у нього, заступників це, напевно, не стосується. Найбільше у січні отримав Олександр Левицький — майже 45 тис. гривень (майже 27,5 тис. склали премії та надбавки). У самого Марцінківа зарплата разом із преміями і надбавками у перший місяць року склала трохи більше 40 тис. гривень.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна у січні заробила майже 39,5 тис. гривень. Колишній голова ОДА, а тепер заступник Руслана Марцінківа Віталій Федорів заробив у січні майже 35 тис. гривень. У чотирьох заступників Марцінківа — Миколи ВітенкаРуслана ГайдиВікторії Дротянко та Петра Шкутяка — заробітна плата у січні склала 32,5 тис. гривень. Найменше із заступників Марцінківа заробляє Тарас Полатайко — 29,5 тис. гривень. На відміну від інших заступників мера, він не отримує надбавки за вислугу років.

Цікаво, що у січні міська рада виплатила 15,5 тис. гривень колишньому заступнику міського голови Олексію Кайді. Він перебував у відпустці по догляду за дитиною з 2 листопада 2018 року до 15 січня 2021 року і тоді ж перерахував половину річного заробітку дружини на розвиток партії ВО “Свобода”.

Важливо, щоб громада розуміла, що ми маємо дійсно гідно оплачувати роботу тим, хто управляє містами України. Але висока зарплата — це синонім до слів “вимоги високої ефективності”. Тобто громада має право вимагати відповідний рівень якості управління. Але це не означає, що найняті нами менеджери не мають зважати на те, який дефіцит бюджету і яке навантаження на одного заступника. Мер міста має не просто формувати команду під поставлені завдання, але співставляти це з наявними ресурсами та економічною ситуацією”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Радники

У міського голови Івано-Франківська аж 23 радники. Це аномально велика кількість радників мера з-поміж усіх обласних центрів України. До прикладу, у мера Херсона їх всього чотири — вони виконують функції заступників міського голови. А у мерів міст-мільйонників Києва, Харкова та Дніпра радників немає взагалі.

Загалом радники міського голови можуть виконувати абсолютно різні функції — все залежить від того, чого від них хоче мер та які обов’язки покладає. На відміну від заступника міського голови, якого мусить призначити сесія, радника призначає сам мер.

Кожен із 23 радників міського голови працює на платній основі. Загалом за січень на їхні зарплати і премії витратили 450 тис. гривень з міського бюджету. Офіційна заробітна плата кожного з них складає від 5 тис. до 6 тис. гривень. Проте усім радникам додатково нараховують доплати за ранг, вислугу років та інші надбавки. Кожен із радників до окладу обов’язково отримує премії, і то не маленькі — 200%, а то і 300%. Наприклад, за січень Роман Соколик до окладу у 5,3 тис. гривень отримав 17 тис. гривень премії, Надія Фотуйма — 18,6 тис., Ірина Фотуйма — 19,7 тис. Найбільшу премію за січень отримав Богдан Грейда — 22,6 тис. гривень. Разом з окладом у 5,6 тис. гривень його дохід за січень склав 28 250 тис.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Загалом середня заробітна плата радників міського голови складає близько 20 тис. гривень. Найменші зарплати у січні отримали Юрій Веркалець та Мирон Гаргат — трохи більше 9 тис. гривень, найбільші — вже згадані Богдан Грейда, Надія Фотуйма та Ірина Паращук: понад 28 тис. У січні з бюджету Івано-Франківська на заробітні плати і премії радникам Руслана Марцінківа було витрачено 450 тис. гривень.

За кількістю заступників та радників міського голови, а також за витратами з місцевого бюджету на місяць на їхні заробітні плати Івано-Франківськ займає беззаперечне перше місце в Україні — з величезним відривом.

Загалом у Руслана Марцінківа 32 заступники та радники, а в місяць на їх утримання витрачають близько 730 тис. гривень. Для порівняння — у Рівному, де у мера сім заступників і радників, на їхню заробітну плату у січні витратили 212 тис. гривень. У Львові, де заступників і радників у мера Садового 13, на їхні зарплати і премії витратили 356 тис. гривень на місяць. У сусідніх з Івано-Франківськом Чернівцях приблизно з такою самою кількістю населення міський голова має дев’ятьох заступників і радників. На їхні зарплати і премії міськрада витрачає 196 тис. гривень. Навіть на зарплати заступників і радників мера майже чотиримільйонного Києва витрачають 491 тис. гривень на місяць.

При таких витратах на роботу величезного штату заступників мера та ще більшого штату радників слід зазначити, що бюджет Івано-Франківська приймали з дефіцитом у 500 млн гривень, і досі не з’ясовано, звідки братимуться ці кошти. Крім того, місто ще й заборгувало чималу суму — понад 500 млн гривень, які потрібно повертати з міського бюджету.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності