Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

На переговорах Бухарестської дев’ятки Байден про зобов’язання Будапештського меморандуму не згадав

Президент США Джо Байден обговорив з лідерами країн Бухарестської дев’ятки нарощування Росією сил біля кордонів з Україною. Він закликав союзників по НАТО до «стримування, оборони та діалогу». Про виконання зобов’язань Будапештського меморандуму про ядерне роззброєння України, взятих на себе у 1994 році США та Заходом ніхто навіть не згадав.

Як повідомляє Білий дім, американський лідер провів телефонну бесіду з метою «наголосити на прихильності Сполучених Штатів до трансатлантичної безпеки та священного обов’язку в рамках п’ятої статті статуту НАТО про колективну оборону».

«Лідери обговорили дестабілізуюче нарощування Росією військових сил біля кордонів з Україною та необхідність єдиної, підготовленої та рішучої позиції НАТО щодо колективної оборони союзників щодо НАТО», – йдеться у повідомленні.

Президент Байден підкреслив відданість США продовженню тісних консультацій та координації з усіма трансатлантичними союзниками та партнерами у роботі над деескалацією нинішньої кризи через стримування, оборону та діалог.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Там уточнили, що розмова тривала 40 хвилин.

Нагадаємо, 7 грудня відбулися переговори президентів США Джо Байдена і Росії Владіміра Путіна. Розмова відбувалася у форматі телемосту і тривала понад дві години. Головною темою було нарощування російських військ на кордоні з Україною.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Основним є те, що Байден в разі широкомасштабної війни Росії проти України пригрозив Путіну виключно економічними санкціями, а Україні пояснив, що військового втручання у конфлікт з боку США не буде, бо це заборонено статутом НАТО, адже Україна не є поки членом альянсу, а проти її членства в ньому категорично виступають проросійські Німеччина та Франція. Також Вашингтон розглядає шляхи евакуації своїх громадян з України в разі вторгнення РФ.

ЧИТАЙТЕ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як наслідок США збільшує тільки військово-матеріальну допомогу (кидає кістку) Україні на якісь 50 млн. доларів. При тому, що щорічна допомога Афганістану становила мільярди доларів – країна мала офіційний статус, про який сьогодні мріє Україна  “головного союзника США поза НАТО”, що не зупинило янкі від героїчної втечі з Кабулу, евакуювали яких відтіля, що суттєво, українські ЗСУ. Грошова щорічна допомога Ізраїлю, що триває десятиліттями, теж становить мільярди доларів. А ось Україні, що є буфером між Заходом та Росією досі перепадають тільки крихти…

Радник президента США Джейк Салліван запевнив, що під час переговорів Байден не робив жодних поступок чи зобов’язань у відповідь на вимогу Путіна не приймати Україну та інших сусідів РФ до НАТО, і наполягав, що суверенні держави можуть вільно обирати, з ким вступати до альянсів.

Водночас, Білий дім погодився на переговори з командою Путіна щодо того, як зняти занепокоєння РФ через можливий вступ України до Альянсу. Владімір Путін заявив, що він домовився з Джо Байденом створити «структуру», в рамках якої буде відбуватися взаємодія з питань безпеки в контексті розширення НАТО та побоювань, які має Росія.

Джо Байден, за підсумками телемосту, виключив імовірність застосування Вашингтоном військової сили для протидії вторгненню Росії в Україну. Він назвав цю ідею неактуальною.

Водночас, Байден попередив Путіна про те, що у разі вторгнення Росії в Україну або ескалації бойових дій на Донбасі, США передадуть Києву додаткову військову допомогу та посилять східний фланг країн-членів НАТО. Крім того, буде завдано удару по фінансовій системі РФ і газопроводу «Північний потік-2».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ:

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності