Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Економіка

Наступним трубопроводом будемо качати в Польщу смалець

Україна та Польща мають намір побудувати трубопровід для транспортування української соняшникової олії до порту Гданськ, повідомляють польські ЗМІ з посиланням на канцелярію прем’єра Польщі.

Уряди України і Польщі спільно працюватимуть над підготовкою проєкту транскордонного трубопроводу для транспортування рослинних олій з України до порту Гданська для подальшого експорту у треті країни.

Раніше пропозицію міністра сільського господарства і розвитку села Польщі затвердила у вівторок Рада міністрів РП, йдеться у повідомленні уряду Польщі.

Як зазначається, польський уряд дав згоду на укладення відповідного меморандуму про взаєморозуміння між міністерствами аграрної політики та інфраструктури України і Польщі.

“Реалізація меморандуму сприятиме частковому розблокуванню українського експорту та підвищенню продовольчої безпеки у країнах, що розвиваються, яким загрожує голод. Як наслідок, це має зменшити міграційний тиск на Європу”, – йдеться у повідомленні.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Водночас наголошується, що розв’язана росією війна проти України та блокування морських портів змушують шукати нові шляхи транспортування української агропромислової продукції. Польська сторона зауважує, що Україна є значним світовим виробником та експортером зерна та рослинної олії. До початку повномасштабної війни понад 90% цієї продукції експортувалося через порти Чорного моря. При цьому дефіцит продовольства створює дисбаланс на світових ринках і в майбутньому може призвести до голоду та міграційних рухів у країнах, які особливо залежать від імпорту продовольства.

Спільний меморандум передбачає розроблення сторонами проєкту будівництва транскордонного трубопроводу для транспортування рослинних олій до перевантажувального терміналу у порту Гданська із завантаженням в Україні. Для цього буде створено спільну робочу групу, яка представить можливі варіанти маршрутів трубопроводу, надасть інформацію про орієнтовні технічні параметри, вартість та умови реалізації проєкту, зокрема запропонований маршрут прокладання газопроводу.

Передбачається, що меморандум буде укладено на три роки з автоматичним продовженням на наступні трирічні періоди. Дію документа можна буде припинити, але не пізніше ніж за півроку до закінчення чергового періоду.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності