Німецьку фірму підозрюють у постачанні в росію компонентів для “Новічка”, повідомляє Tagesschau.
Як стверджується, компанія з міста Лілієнталь у землі Нижня Саксонія понад 30 разів експортувала до росії хімічні речовини та лабораторне приладдя без відповідного дозволу.
Як стверджується, компанія з міста Лілієнталь у землі Нижня Саксонія понад 30 разів експортувала до росії хімічні речовини та лабораторне приладдя без відповідного дозволу. У вівторок відбулися обшуки на семи об’єктах у кількох федеральних землях.
- Дам, не дам; тобі, не тобі; не при всіх, не тут і не зараз… – де обіцяні Шольцом ЗРК Iris-T SLM
- Німеччина блокує Україні €9 млрд., зброю, відновлює з Канадою ПП-1, – усе після відставки Джонсона
- російська Німеччина внадцяте блокує постачання зброї Україні…
“Є підозра в несанкціонованому експорті товарів до росії”, – повідомив представник прокуратури Кай Томас Бреас.
За даними розслідування NDR і Süddeutsche Zeitung, може йтися про експорт хімічних та біологічних речовин, які можуть бути використані як сировина для виробництва бойових отруйних речовин – зокрема нервово-паралітичного газу “Новічок”, що є хімічною зброєю.
Riol Chemie GmbH також нібито постачала лабораторні матеріали російському оптовому виробнику хімікатів, який своєю чергою надавав обладнання для лабораторій російської армії та федеральної служби безпеки (фсб).
- Німеччина виправдовується переліком своєї допомоги Україні:
- Більше Німеччини Україні допомагають хіба США, – Шольц
- Шольц продовжує політику Меркель, але “на шпагат сідає” незграбно
Діяльністю компанії в останні роки також цікавилося Управління з охорони конституції Німеччини, яке відповідає за національну безпеку. Причиною цього було те, що Сполучені Штати внесли компанію в санкційний список у зв’язку з атакою на російського політика Алєксєя Навального.
Як відомо, Навального у 2020 році отруїли саме нервово-паралітичним газом “Новічок”, від наслідків чого він лікувався в Німеччині. Політика заарештували в московському аеропорту в січні 2021 року після повернення.
У червні Вищий земельний суд Дрездену визнав 57-річного підприємця Александра С. у незаконній торгівлі з росією компонентами для хімічної зброї та призначив йому покарання у вигляді трьох із половиною років ув’язнення.