Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Саміт НАТО у Вільнюсі охоронятимуть тисячі військових, – памперси видавати будуть?

Безпеку під час саміту НАТО у Вільнюсі забезпечуватимуть три тисячі військовослужбовців Збройних сил Литви. Крім того, буде залучено близько тисячі військовослужбовців з інших країн.

Про це заявив полковник-лейтенант збройних сил Литви Лютаурас Багочюнас, повідомляє Delfi.

«Також буде близько 1000 військовослужбовців НАТО, які допомагатимуть забезпечувати безпеку, працюючи спільно з армією та іншими службами, які відповідають за безпеку», – заявив Багочюнас.

За його словами, під час саміту НАТО присутність військових та представників спецслужб буде помітною не лише у Вільнюсі.

«Вони забезпечать безпеку критично важливих об’єктів, важливої інфраструктури, мостів, шляхопроводів. Крім того, військові керуватимуть автомобілями делегації, вони виконуватимуть інші специфічні завдання», – додав він.

При цьому перший заступник Служби безпеки Управління Паулюс Неміра додав, що за безпеку саміту відповідатимуть 12 тисяч чиновників та військовослужбовців.

Саміт НАТО пройде з 11 по 12 липня у столиці Литви Вільнюсі. В Офісі Президента назвали умову, за якої Зеленський відвідає саміт у Вільнюсі. Міністр оборони Олесій Резніков заявив, що Україна готова негайно підписати протокол про вступ до НАТО.

Раніше заступник керівника ОП, дипломатичний радник Зеленського Ігор Жовква заявляв, що президент не поїде у Вільнюс, якщо на саміті НАТО «не буде результату» для України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Під результатом Зеленський розуміє хоча б формальне запрошення України до вступу в Альянс, без дат, щоб розпочати саму процедуру відразу після закінчення війни.

Однак генсек НАТО неомарксист Єнс Столтенберг однозначно відповів, що Україна не отримає запрошення в НАТО на саміті у Вільнюсі.

Натомість Києву запропонують замість членства замінити існуючий консультативний формат – Комісію Україна-НАТО, на Раду Україна-НАТО, яка буде органом для ухвалення спільних рішень.

МЗС України заявив, що анонсоване створення Ради НАТО-Україна без ухвалення чіткого механізму вступу в Альянс – це як надання танка без гармати.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності