Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Спецпроєкт. Донбас.

Сепаратист з “бандерівського Прикарпаття” у суді прикинувся психом…

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області визнав винним місцевого мешканця у публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу, а також зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу і призначив три роки позбавлення волі, які замінив на один рік шість місяців випробовувального (іспитового) терміну.

Про це йдеться у судовому вироку від 24 травня.

За даними слідства, обвинувачений, який працює на тимчасових заробітках, протягом 2015 року на стіні свого акаунту у соціальні мережі «ВКонтакте» поширив понад 100 дописів, які мають ознаки антиукраїнського характеру та спрямовані на підтримку сепаратистських настроїв у східних областях України, виправдання діяльності терористичних угрупувань.

Також він публікував дописи, направлені на підрив авторитету, іміджу та довіри до Збройних сил та інших військових формувань України, вищого керівництва держави, приниження національної честі та гідності українців. Як приклад, у вироку наведено допис від 29 вересня 2015 року: «Российская Федерация приходи, спасай нас, спасай нас от хунти и жидов!».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Крім цього, правоохоронці виявили у квартирі обвинуваченого п’ять патронів до вогнепальної нарізної зброї без жодного дозволу на зберігання.

У суді обвинувачений не визнав вини. Пояснив, що перебуває на обліку в психіатра. У 2015 році він звернувся до психіатричної лікарні, бо мав нервовий зрив після проведення працівники поліції обшуку у його квартирі.

Водночас підтвердив, що активно користувався соцмережею «ВКонтакте», виставляв власні фотознімки та дописи. Додав, що у соціальних мережах полюбляє дивитися дописи про природу.

Що стосується поширених закликів, то обвинувачений категорично заперечив свою причетність. Зазначив, що невідомі «зломили» його сторінку, після чого почали з’являтися спами на політичну тему.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Під час допитів матір та рідна сестра обвинуваченого повідомили, що він з дитинства хворіє на психічні захворювання, не сприймає світ і життя реально. Однак проведена судово-психіатрична експертиза засвідчила протилежне: обвинувачений психічними розладами не страждає. У період часу, що стосується інкримінованих йому кримінальних правопорушень, чоловік був здатний повністю усвідомлювати свої дії та ними керувати. Тому свідчення обвинуваченого суд розцінив як позицію захисту та спосіб уникнути кримінальної відповідальності.

Окремо суд виставив рахунок обвинуваченому за залучення експертів – 22,7 тис. грн. Ці кошти буде спрямовано на користь держави.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності