Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

ЦРУ і ФСБ довідалися про “бунт пригожина” швидше за нього самого?!

Нещодавно ЦРУ заявило, що заздалегідь знало про “бунт пригожина”, а тепер вже й російські спецслужби попереджали російського диктатора володимира путіна про підготовку заколоту лідера ПВК вагнера євгена пригожина за два-три дні до його початку.

Про це повідомляє The Washington Post.

Цікаво, що раніше світові експерти з безпеки заявляли, що бунт пригожина був спонтанним, народженим раптово і з опалу, який хоча і давно жеврів у кухарі путіна до кацапського міноборони і самого кремля. Тож виходить, що ЦРУ і ФСБ дізналися про бунт пригожена ще швидше, а ніж він сам?.. Чи, можливо, директор ЦРУ – колишній посол США в рф, поділився своїми знаннями передбачення зі своїми московськими друзями? Чи, дійсно, саме ФСБ вклало в пусту голову пригожина ідею заколоту, як пишуть декотрі аналітики, розповідаючи про спробу спецслужб контролювати путіна?…

Українські та інші європейські силовики зазначають, що коли пригожин вранці 24 червня здійснив спробу заколоту, путін був паралізований і не міг діяти рішуче. За словами чиновників, протягом більшої частини дня не було віддано жодного наказу.

Згідно з оцінками розвідки, російські спецслужби попередили путіна про те, що пригожин може готувати заколот щонайменше за два-три дні до того, як він відбувся.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Були вжиті заходи для посилення безпеки на кількох стратегічних об’єктах, включаючи Кремль, де було збільшено штат президентської охорони і роздано більше зброї, але в іншому ніяких дій не було зроблено.

«У путіна був час, щоб прийняти рішення про ліквідацію (заколоту – ред.) і заарештувати організаторів. Потім, коли це почало відбуватися, був параліч на всіх рівнях… Був абсолютний жах і розгубленість. Довгий час вони не знали, як реагувати», – сказав один з європейських чиновників з питань безпеки, який, як і інші, говорив на умовах анонімності.

При чому прес-секретар диктатора Дмитро Пєсков назвав такі оцінки розвідки нібито нісенітницею, додавши, що їх поширюють люди, які не мають жодної інформації.

Не маючи чітких наказів, місцеві військові та силові структури прийняли рішення не намагатися зупинити добре озброєні війська вагнера, повідомили представники силових структур.

Багато хто на місцевому рівні не міг повірити, що повстання могло відбутися без певної домовленості з Кремлем, кажуть представники служби безпеки – попри екстрене телезвернення путіна до нації вранці в день заколоту, в якому він пообіцяв жорсткі дії, щоб зупинити повстанців, і попри ордер на арешт пригожина за підбурювання до заколоту напередодні його походу до Москви.

«Місцева влада не отримувала жодних команд від керівництва. З нашої точки зору, це найбільша ознака нездорової ситуації всередині росії. Авторитарна система сформована таким чином, що без дуже чіткої команди від керівництва люди нічого не роблять. Коли керівництво перебуває в сум’ятті і безладі, така ж ситуація на місцевому рівні і навіть гірша», – заявив високопоставлений український силовик.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Безлад у Кремлі також відображає поглиблення розбіжностей всередині російського безпекового і військового істеблішменту щодо ведення війни в Україні, причому багато хто, в тому числі у вищих ешелонах служб безпеки і військових, підтримують прагнення пригожина усунути вище військове керівництво росії, заявили європейські чиновники з питань безпеки.

Один високопоставлений чиновник НАТО сказав, що деякі високопоставлені особи в Москві, схоже, готові об’єднатися навколо пригожина, якщо йому вдасться домогтися виконання своїх вимог.

Але інші представники силових структур були в жаху від спроби заколоту і беззубої реакції Кремля. Вони були переконані, що це веде росію до періоду глибоких потрясінь.

«Був безлад. Можна сперечатися про його глибину, але згоди дійсно не було», – сказав високопоставлений представник російських дипломатичних кіл.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Представники російської еліти заявили, що розбіжності щодо ведення війни і ставлення до неї російського військового керівництва триватимуть, незважаючи на піар-кампанію Кремля, спрямовану на те, щоб продемонструвати, що путін контролює ситуацію, і початок кампанії з очищення лав російської армії від критиків і прихильників Пригожина серед російських ультранаціоналістів.

Відсутність керівництва з боку Кремля під час кризи значно послабила путіна, вважають його критики.

Раніше ми писали, що Польща є членом НАТО. Тому Сполучені Штати захищатимуть кожен дюйм її території у разі реальної загрози.

Також нагадаємо, що заяви президента рф володимира путіна про те, що спільна литовсько-польсько-українська військова бригада має намір окупувати західну частину України, просто смішні. Такі заяви – це не що інше, як дезінформація.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності