Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

Західні ліберали не готові боротися з Росією, – європейські ЗМІ

Візит президента Володимира Зеленського до Парижа 16 квітня для обговорення погіршення ситуації з безпекою на Донбасі та нарощування російських військових на кордоні з Україною не призвів до прориву для Києва.

Про це пишуть французькі ЗМІ, огляд яких підготувала Служба моніторингу ВВС.

Вони, схоже, погодились, що ані президент Франції Еммануель Макрон, який особисто спілкувався з Зеленським, ні канцлерка Німеччини Ангела Меркель, яка долучилася до переговорів за допомогою відеоконференції, не зможуть вплинути на рішення Москви.

Таким чином, візит Зеленського засвідчив непідготовленість Європи до нового світового порядку, як підсумував один із коментаторів.

Франція ігнорує проти України в НАТО

НАТО: Макрон уникає прохання Зеленського про допомогу“, – звучить заголовок правоцентристської щоденної газети Le Figaro.

Зустріч Зеленського та Макрона була “теплою і доброзичливою”, – цитує джерело Le Figaro.

Але Макрон нічого не пообіцяв щодо підтримки, якої Зеленський чекав щодо кандидатури України в НАТО“, – йдеться у публікації.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Німеччина та Франція перебувають у делікатній ситуації. Їхня робота як посередника в Нормандському процесі послаблена, м’яко кажучи, порушеннями режиму припинення вогню та мобілізацією російських військ на кордоні. Їхнє прагнення до консенсусу ускладнюють жахливі відносини між Володимиром Путіним та Володимиром Зеленським“, – пишуть автори Le Figaro.

Нарешті, Берлін і Париж хочуть зберегти добрі відносини з Росією, яку вважають необхідним партнером щодо великих питань міжнародного порядку денного“, – додають вони.

Одного дня НАТО має роз’яснити свої наміри щодо Києва. Хоча політика умиротворення, яку проводять Париж і Берлін, розбивається об стіни Кремля, заспокійливі заяви генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, який сказав, що альянс підтримує Україну в цей складний час, у Києві вже не вважають достатніми. В умовах невизначеності Україна може вирішити звернутися до інших партнерів для двостороннього співробітництва: Туреччини та США“, – підсумовують автори статті.

“Підтримка” Парижа та Берліна

У Парижі Зеленський отримав підтримку Макрона та Меркель щодо Путіна“, – йдеться у заголовку на вебсайті лівого видання Liberation.

У статті зазначають, що Зеленський хотів, щоб Україна приєдналася до західних альянсів, але “саме це систематично викликає гнів Кремля”.

Яке майбутнє європейські лідери можуть йому пообіцяти, коли протягом майже семи років вони шукали політичного та мирного врегулювання нерозв’язного конфлікту між Москвою та Києвом?” – дивуються автори статті.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Захід заявляє, що готовий підтримати Україну, але не ціною лобового зіткнення з Росією“, – додають вони.

Поки Париж і Берлін намагаються відновити переговори у нормандському форматі, “гра ведеться переважно у Вашингтоні – це єдиний співрозмовник, у якому зацікавлений Кремль”, пише Liberation.

“Новий президент США хоче відійти від терпимості свого попередника і обирає жорсткіший тон”, – додають у статті.

На тристоронніх переговорах четвертим був Путін

Це мала бути зустріч 2+1 – Зеленський і Макрон у Парижі говорили із Меркель по відеозв’язку, але “за столом переговорів з’явився Володимир Путін”, пише лівоцентристська Le Monde.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Автори статті зазначають, що поки перші троє лідерів обговорювали “і без того дуже напружену ситуацію на російсько-українському кордоні”, Кремль “додав напруги”, оголосивши про плани обмежити доступ до Чорного моря і Керченської протоки протягом більшої частини наступних шести місяців через військові навчання.

Після зустрічі троє лідерів закликали Москву вивести свої війська з Криму та відсунути їх від кордону, повідомляє видання. Ангела Меркель опублікувала заяву, в якій висловила занепокоєння накопиченням російських військових поблизу українського кордону, тоді як Макрон “задовольнився твітом”.

Газета зазначає, що у Парижі та Берліні “практично нічого” не сказали щодо бажання Зеленського інтегрувати Україну до ЄС та НАТО.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Захід неготовий до боротьби з Росією

Напередодні зустрічі в Парижі деякі французькі ЗМІ підкреслювали її значення.

Популярна регіональна газета Ouest-France зазначає, що візит Зеленського “робить делікатний поворот”, враховуючи напружений геополітичний контекст і нещодавні пересування військ Москви.

Провокація? Реальні загрози? Накопичення порохових бочок завжди збільшує ризик спалаху. Ситуація на Донбасі сприймається дуже серйозно“, – пише Ouest-France.

За словами авторів статті, “м’яч знаходиться на полі дипломатів, і важливо, щоб він там залишився”.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Це єдина сфера, у якій європейці дійсно можуть чинити тиск. Україна з цієї точки зору є більше, ніж європейською проблемою, це справжнє випробування нового балансу сил“, – додають вони.

Із цим погоджується видатний журналіст П’єр Хаскі. У своїй колонці на радіостанції France Inter Хаскі висловив упевненість, що Захід підтримає Україну, хоча західні лідери “не знають, як забезпечити надійне стримування в очах Володимира Путіна”.

Якщо намір президента Росії полягає не стільки у вторгненні в Україну, скільки у випробуванні волі Заходу, останній “не може дозволити собі провалити це випробування”, підкреслив Хаскі.

Він додав, що Україна є “одним із тих фронтів, на якому встановлюється новий баланс сил у світі, який знову став жорстоким”. Зеленський приїхав до Парижа, щоб “насторожити Європу, яка не готова до цього світу”, підсумував Хаскі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності