Прокурори втратили 40 кримінальних проваджень, а ще майже 300 не передали в суд: як це стало можливо, повідомляє “Судово0юридична ґазета” і В’ячеслав Хрипун:
Фігурантами дисциплінарної справи стали прокурори Каховської окружної прокуратури Херсонської області Анна С., Ірина Ф., Костянтин П., та прокурори зараз вже Білгород-Дністровської окружної прокуратури Одеської області Анжела Д. та Євген К.
Прокурор Анна С. у 2013-2021 роках після закінчення досудового розслідування/дізнання, не спрямувала в суд матеріали 253 кримінальних проваджень разом з обвинувальними актами та клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.
- У Коломойського обшук, – Захід і люмпен зачаровані…
- У Авакова був обшук, – шукали “паспорти” до французьких гелікоптерів
- ДБР прийшло по екс-міністра енергетики Ігоря Насалика
- То не Коломойський, то все бухгалтерка “Укртатнафти”…
Прокурор роками складала їх у службовому кабінеті, не даючи провадженням подальшого руху.
Серед обвинувальних актів, які просто лежали кілька років у прокурора в кабінеті, зокрема були матеріали стосовно громадянина, який підозрювався у скоєнні 52 злочинів, з яких 35 тяжких.
При цьому Анна С. фактично допустила фальсифікацію, зазначивши в Єдиному реєстрі досудових розслідувань про те, що спрямувала матеріали всіх 253 проваджень до суду.
Крім того, прокурор Анна С. примудрилась втратити матеріали ще 40 кримінальних проваджень.
- Усі, хто говорив про неминучу відставку міністра оборони Резнікова – зрадники і провокатори?!
- Корупція в Міноборони: каталізатором “яєчного” розслідування могли стати західні партнери України
- Мільйони гривень – на “гуманітарці” й ВПО: корупція чиновників під час війни має прирівнюватись до держзради
У свою чергу прокурор Ірина Ф. у 2018-2021 роках не спрямувала в суд 43 обвинувальних акта, просто залишивши їх в кабінеті. Два обвинувальні акти стосувалися тяжких злочинів.
При цьому Ірина Ф., як і її колега, вказала в ЄРДР про те, що зазначені обвинувальні акти начебто були скеровані до суду.
У підсумку, завдяки бездіяльності Анни С. та Ірини Ф. у всіх зазначених кримінальних провадженнях сплили строки досудового розслідування. При цьому інформацію про те, що сотні обвинувальних актів залишились просто лежати в кабінетах, прокурори скрили від власного керівництва.
Що стосується прокурорів Анжели Д. та Євгена К., то ці прокурори у 2020-2021 роках самоусунулись від виконання покладених на них повноважень старших груп прокурорів у 13 кримінальних провадженнях, не звернули увагу на бездіяльність Анни С. та Ірини Ф. і взагалі не цікавились станом досудового розслідування.
Разом з тим, колишній керівник Анни С. та Ірини Ф. Костянтин П. не проконтролював дії всіх чотирьох прокурорів, хоча й був старшим груп прокурорів у 50 кримінальних провадженнях.
- Усі звільнилися – ніхто не сів…
- Адміністратор каналу “РАДА” Поліна, яка “нєнавідіт українскій язик” і має претензії до Державного прапора України, працює і не знає…
- Поліцейський подарував коханій “стару” перепустку проїзду площею Ринок?! – легенди Кульпарківської зі Львова
Внаслідок неналежного виконання Костянтином П. обов’язків керівника, у суд не потрапили 296 обвинувальних актів та клопотань про застосування примусових заходів медичного характеру, а ще 40 кримінальних проваджень були просто втрачені.
Як результат, підозрювані особи уникли кримінальної відповідальності, а права і інтереси потерпілих були фактично проігноровані.
Про такий стан речей стало відомо тільки на початку 2022 року, коли Херсонська обласна прокуратура вирішила провести звірку надходжень кримінальних проваджень у суди.
Під час службового розслідування, прокурори зазначили, що ситуація з провадженнями стала можливою через перевантаженість прокурорів справами, нестачу прокурорів, наявністю інших посадових обов’язків тощо.
Дослідивши ситуацію, дисциплінарний орган прокуратури дійшов висновку, що всі 5 прокурорів неналежним чином виконували свої посадові обов’язки і не забезпечили виконання завдань кримінального провадження. Як наслідок, підозрювані особи уникли кримінальної відповідальності, а інтереси потерпілих та держави залишились незахищеними.
У підсумку, 25 січня 2023 року прокурор Анна С. була звільнена з займаної посади, прокурор Ірина Ф. отримала стягнення у вигляді заборони строком на 1 рік на переведення до органу прокуратури вищого рівня, прокурори Анжела Д. та Євген К. отримали догани, а дисциплінарне провадження щодо прокурора Костянтина К. було закрите у зв’язку з закінченням строків притягнення до відповідальності (1 рік).
- Кого чекають у ТЦК для медкомісії: “призовників” чи “осіб віком за 27 років”?
- МОБІЛІЗАЦІЯ – найприбутковіша тема заробітку сьогодні в Україні
Зазначимо, що проблема з обвинувальними актами, які ті чи інші прокурори не надсилають своєчасно у суди, стоїть досить гостро. Наприклад, у вересні 2022 року до дисциплінарної відповідальності у виді догани були притягнуті прокурори Шевченківської окружної прокуратури Києва, які затягнули з надсиланням обвинувальних актів в суд.
Також, нещодавно за схожий проступок отримав догану прокурор Дніпропетровської обласної прокуратури.