Президент Білорусі Олександр Лукашенко навесні 2014 року пропонував тодішньому голові польського уряду Дональду Туску переконати ЄС підтримати об’єднання України й Білорусі в єдину союзну державу на чолі з самим Лукашенком.
Про це Туск розповів в інтерв’ю польському виданню onet.pl.
“Мені тоді подзвонив Лукашенко, я все ще був прем’єр-міністром, і він прямо запропонував переконати ЄС, що він може бути гарантом мирного вирішення української проблеми. І підтримати його ідею про союз Білорусі та України з ним в якості президента обох країн“, – сказав екс-голова Європейської Ради та колишній прем’єр-міністр Польщі Туск.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- Лукашенко завжди захоплювався мешканцями західної України і запрошує їх на роботу (відео)
- Була Київська Русь, і не треба особливо розчепірювати в Росії пальці, – Лукашенко
На думку Туска, так Лукашенко хотів убезпечити Білорусь від російської агресії, а себе – від втрати влади в країні.
“Тоді всі боялися, що Росія не зупиниться на анексії Криму, а Лукашенко побоюється неконтрольованого розвитку подій, жертвою якого може стати не тільки Україна, але і Білорусь. І це теж могло означати його кінець“, – пояснив Туск.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
- Лукашенко знову надурив Путіна, – до Білорусії уже їде норвезька нафта
- Лукашенко знову переграв Путіна, – об’єднання Білорусі з Росією не буде
- Росія – це країна, з якою ми дружимо, – білоруська опозиціонерка Тихановська
- В ближньому оточені білоруски Тіхановської упізнали невістку російського дипломата-ФСБшникаНагадаємо, що минулого року лідери РФ і Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко начебто домовилися створити єдині парламент і уряд.
Повідомлялося, що запланована Союзна держава – це наддержавне об’єднання РФ і Білорусі з організацією єдиного політичного, економічного, військового, митного, валютного, юридичного, гуманітарного і культурного просторів.
Вже через місяць Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність і суверенітет країни, “навіть братській Росії”.
Раніше Лукашенко заявив, що його країна зазнає величезних збитків через нерівні торгові відносини з Росією. За його словами, жоден документ про інтеграцію Білорусі з РФ не буде затверджений без вирішення принципових для Мінська питань.