Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Дональд Туск: Лукашенко хотів об’єднання Білорусі та України під його президентством… проти Росії

Президент Білорусі Олександр Лукашенко навесні 2014 року пропонував тодішньому голові польського уряду Дональду Туску переконати ЄС підтримати об’єднання України й Білорусі в єдину союзну державу на чолі з самим Лукашенком.

Про це Туск розповів в інтерв’ю польському виданню onet.pl.

Мені тоді подзвонив Лукашенко, я все ще був прем’єр-міністром, і він прямо запропонував переконати ЄС, що він може бути гарантом мирного вирішення української проблеми. І підтримати його ідею про союз Білорусі та України з ним в якості президента обох країн“, – сказав екс-голова Європейської Ради та колишній прем’єр-міністр Польщі Туск.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На думку Туска, так Лукашенко хотів убезпечити Білорусь від російської агресії, а себе – від втрати влади в країні.

Тоді всі боялися, що Росія не зупиниться на анексії Криму, а Лукашенко побоюється неконтрольованого розвитку подій, жертвою якого може стати не тільки Україна, але і Білорусь. І це теж могло означати його кінець“, – пояснив Туск.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Повідомлялося, що запланована Союзна держава – це наддержавне об’єднання РФ і Білорусі з організацією єдиного політичного, економічного, військового, митного, валютного, юридичного, гуманітарного і культурного просторів.

Вже через місяць Лукашенко заявив, що ніхто не збирається здавати незалежність і суверенітет країни, “навіть братській Росії”.

Раніше Лукашенко заявив, що його країна зазнає величезних збитків через нерівні торгові відносини з Росією. За його словами, жоден документ про інтеграцію Білорусі з РФ не буде затверджений без вирішення принципових для Мінська питань.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 2,347 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності