Переважна більшість українців виступають за вступ України до НАТО.
«Зараз 89% українців хочуть бачити Україну в складі НАТО, причому у всіх регіонах абсолютна більшість підтримують такий крок: від 79% на Сході до 93% на Заході. Тобто наразі суспільство нарешті консолідувалося з цього питання та демонструє єдиний погляд», – йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 26 травня − 5 червня.
- Україна вже переросла НАТО, щоб просити ПДЧ. А лібераст Боррель каже “спільна армія ЄС недоцільна наразі”
- Саміт НАТО у Вільнюсі охоронятимуть тисячі військових, – памперси видавати будуть?
- Потрібний ПОКАЗОВИЙ УСПІШНИЙ КОНТРНАСТУП, – за ціною не постоїмо?
При цьому для лише для 18% прийнятно буде відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76% опитаних така ціна є неприйнятною.
- Названо чергову “мільйонну” умову прийняття України до НАТО. Навіщо? – Хіба хтось на щось ще сподівається?
- Україні пропонують в НАТО ПО-ЄВРЕЙСЬКИ…
- Україну в НАТО не пускає “п’ята стаття” Альянсу і страх…
Також КМІС порівняв, як змінилося ставлення українців до отримання безпекових гарантій замість вступу в НАТО.
- Боягузам потрібний лівак Столтенберг на посаді генсека НАТО й далі…
- Вашингтон поки мовчить про прийняття борту Іл-96 спецзагону “росія” із москви
У травні 2022 року 39% наполягали на лише вступу до НАТО, а 42% вважали прийнятним отримати замість цього «безпекові гарантії». До травня 2023 року громадська думка помітно змінилася – до 58% зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО. Водночас до 29% знизилася частка тих, для кого прийнятними будуть «безпекові гарантії».
Соціологи підкреслюють, що у всіх регіонах переважають ті, хто наполягає на вступі до НАТО.
Дослідження тривало з 26 травня до 5 червня. Методом телефонних інтерв’ю було опитано 1 029 українців у віці від 18 років, які проживають на підконтрольних уряду України територіях. Похибка за звичайних обставин не перевищує 3,4%.
Нещодавно президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта ухвалили спільну декларацію щодо членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО).
Президент України Володимир Зеленський завершив своє закордонне турне сусідніми країнами. Серія зустрічей була завершена у Анкарі перемовинами із турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.
Країни-члени НАТО мають дійти консенсусу для того, щоб запросити Україну до Альянсу. Водночас більшість європейських країн хочуть дочекатися результатів війни, розповів колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.