Світовий врожай пшениці у 2023 році становитиме близько 786 млн тонн, він стане другим за величиною в історії, прогнозує Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), того самого ООН в Радбезі якого сьогодні головує московія…
Що стосується України, то через війну врожай пшениці буде значно нижчим за середній, прогнозує ФАО.
- Навіщо таке ООН, де Радбезом головує московія (росія)?
- Суд ООН нахилив США на користь Ірану, – черговий доказ недоцільності існування Організації
«В силу економічні наслідки війни, включно з низькими відпускними цінами, багато фермерських господарств відмовляються від посіву пшениці. Через це, а також з урахуванням засушливих умов у деяких південно-східних районах, у 2023 році очікується урожай пшениці на рівні значно нижчому за середній», — вказують аналітики ООН.
В ЄС спостерігається помірне зростання виробництва пшениці проти попереднього року завдяки збільшенню посівів і загалом хорошим умовам, попри засуху в окремих країнах, таких як Іспанія, Італія і Португалія.
У США нещодавні дощі забезпечили деяке полегшення та посів озимих, тому там прогнозується зростання виробництва.
Мінагрополітики прогнозує, що валовий збір зернових та зернобобових культур в Україні в 2023 році обвалиться до 44,3 млн тонн проти 53,1 млн тонн.
- В ООН стурбовані, що “в українських зерносховищах не вистачить місця для нового врожаю”
- Експерти ООН на енергооб’єктах України можуть їх урятувати від атак, але ж…
Нагадаємо, у міністерстві сільського господарства Польщі повідомили, що імпорт українського зерна призупинять щонайменше до липня. Таких домовленостей вдалося досягти після візиту президента України Володимира Зеленського.
- Місія ООН з питань вбивства в Оленівці ще раз довела нікчемність і неспроможність своєї інституції
- ВЕРХ ЦИНІЗМУ: ООН виправдовує росію за удар по порту в Одесі після підписання угоди ( і як про це пишуть українські ЗМІ)
Проти поставок українського зерна також протестували у Румунії. Місцеві фермери блокували контрольно-пропускні пункти та мітингували біля штаб-квартири Єврокомісії.
На початку березня Румунія і Польща звернулися до Єврокомісії з проханням розробити механізми, які допоможуть налагодити відстеження експорту зерна з України та уникнути демпінгу цін на шкоду місцевим фермерам.