Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

90% українців за вступ до НАТО, але чи потрібна їм там сьогодні Україна, і потім буде потрібно НАТО Україні?

Переважна більшість українців виступають за вступ України до НАТО.

«Зараз 89% українців хочуть бачити Україну в складі НАТО, причому у всіх регіонах абсолютна більшість підтримують такий крок: від 79% на Сході до 93% на Заході. Тобто наразі суспільство нарешті консолідувалося з цього питання та демонструє єдиний погляд», – йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 26 травня − 5 червня.

При цьому для лише для 18% прийнятно буде відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76% опитаних така ціна є неприйнятною.

Соціологи зазначають, що у регіональному вимірі також бачать консенсусний погляд: від 67% на Сході до 81% на Заході вважають таку поступку неприйнятною для встановлення миру.


Також КМІС порівняв, як змінилося ставлення українців до отримання безпекових гарантій замість вступу в НАТО.

У травні 2022 року 39% наполягали на лише вступу до НАТО, а 42% вважали прийнятним отримати замість цього «безпекові гарантії». До травня 2023 року громадська думка помітно змінилася – до 58% зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО. Водночас до 29% знизилася частка тих, для кого прийнятними будуть «безпекові гарантії».


Соціологи підкреслюють, що у всіх регіонах переважають ті, хто наполягає на вступі до НАТО.

Дослідження тривало з 26 травня до 5 червня. Методом телефонних інтерв’ю було опитано 1 029 українців у віці від 18 років, які проживають на підконтрольних уряду України територіях. Похибка за звичайних обставин не перевищує 3,4%.

Нещодавно президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта ухвалили спільну декларацію щодо членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО).

Президент України Володимир Зеленський завершив своє закордонне турне сусідніми країнами. Серія зустрічей була завершена у Анкарі перемовинами із турецьким президентом  Реджепом Таїпом Ердоганом.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Країни-члени НАТО мають дійти консенсусу для того, щоб запросити Україну до Альянсу. Водночас більшість європейських країн хочуть дочекатися результатів війни, розповів колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Loading

Реклама
Реклама

Популярне за тиждень

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності