Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Міжнародні новини

BREXITу не буде – Угорщина стане першою, кого викинуть з ЄС… у бік москви

Угорщина більше не демократична країна – так проголосував Європарламент, тобто, як раніше попереджала наша ґазета “ЗЛ” усе йде до виходу/виключення Угорщини із ЄС. Головне питання: хто швидше – мадяри гордо вийдуть самі, чи їх копняками у дупу прожене ЄС?

Більшість членів організації виступили за ухвалення документа, який пропонує розцінювати Угорщину як державу з «гібридним режимом виборчої автократії».

Угорщина не раз шокувала своїми заявами та позицією щодо подій в Україні. Через це вона заслужено отримала “звання” проросійської.

епер більшість депутатів Європарламенту засудила спроби уряду Віктора Орбана підірвати засади демократії в Угорщині. Правління Орбана назвали “гібридним режимом”.

Європарламент засудив “навмисні та систематичні зусилля уряду Угорщини” з підриву європейських цінностей. Тепер вимагає результатів у процесі за статтею 7 Договору про ЄС. Не знімають депутати і з себе відповідальності за те, що сталося з Угорщиною.

Відсутність рішучих дій ЄС сприяла виникненню “гібридного режиму виборчої автократії”, тобто конституційної системи, в якій відбуваються вибори, але відсутня повага до демократичних норм і стандартів,
– кажуть євродепутати.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За ухвалення такого звіту проголосували 433 депутати, 123 – проти та 28 утрималися. Він ґрунтується на іншому звіті, за допомогою якого Європарламент запустив процедуру в рамках статті 7 у 2018 році. Метою є зробити огляд подій у 12 сферах, що викликають занепокоєння парламенту.

Євродепутати зауважують, що висновки цього звіту є чіткими та безповоротними: Угорщина не є демократією. Парламент прийняв актуальне рішення, як запевняють депутати. Адже врахували тривожні темпи, з якими верховенство права відступає в цій країні.

Європарламент висловив жаль, бо Рада ЄС не може досягти значного прогресу в боротьбі з відходом Угорщини від демократії. В установі переконані, що подальше зволікання означатиме порушення принципу верховенства права самою Радою.

Депутати Європарламенту закликали Єврокомісію повною мірою використовувати всі наявні ц неї інструменти. Зокрема, обмежувати фінансування Угорщини з бюджету ЄС.

  • У Чехії, яка зараз головує в ЄС, вважають, що Угорщина теоретично може вийти з Європейського Союзу. На це вказують останні дії офіційного Будапешта. У Чехії заявляли, що Угорщина пройшла довгий шлях до краю своєрідної прірви, і тепер вона має вирішити: відійти від цього краю – чи ризикнути й стрибнути.
  • Директор програм практичної політики Інституту політичної освіти, політолог Олександр Солонтай казав, що вийти з Європейського союзу Угорщина не може. Причина в тому, що це буде економічний крах для неї.
  • При цьому Єврокомісія вже рекомендувала ЄС скоротити фінансування Угорщини через побоювання щодо корупції.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності