Опотові ціни на газ у Європі відновили зростання і піднялися до 81 євро за МВт/год після значного зниження.
Про це свідчать дані біржі ICE Futures.
При переведенні на вимір у кубометрах, ціна ф’ючерсу на грудень за індексом голландського TTF знову наблизилася до позначки $1000 за тисячу кубометрів.
Таким чином, після падіння цін на газ наприкінці жовтня майже до $800 за тисячу кубометрів, ціна зросла на 25%.
На ринку знову відбувається зростання цін на тлі того, що керівництво РФ не виконало заявлених планів «Газпрому» щодо збільшення закачування газу до європейських сховищ, яке досі обмежувалося.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- В США і світі криза, а в Україні зростання економіки, – ЄБРР і Шмигаль
- Глава Мінфіну теж подав у відставку, – через “стрімкий зріст економіки”, який заявляв Шмигаль?
- Стрімке зростання економіки чекає Україну в 2022, – Шмигаль остаточно..?
Ціни на газ в Україні корелюють з європейськими хабами, оскільки наша країна є інтегрованою частиною європейського газового ринку з 2015 року й імпортує з Європи близько 30% від загального обсягу споживання «блакитного палива».
Через дуже високу ціну, газові трейдери закуповують мінімальні обсяги ресурсу, що може спровокувати дефіцит блакитного палива для потреб населення і теплокомуненерго.
У вересні на європейській енергетичній біржі стрімко почав дорожчати газ. 6 жовтня вартість палива вперше в історії сягнула рекордних $1924 за тисячу кубометрів.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- Шмигаль вважає, що газу вистачить?!
- ВДВІЧІ знизив транзит через Україну “Газпром”, всупереч контракту, – Москва закручує гайки
- РФ припинила постачання вугілля до України, – зима обіцяє бути “веселою”
- Лисий урочисто відмовився від гребеня, а Україна – вугілля, якого й так не має
- Знову клята ЦІНА на ГАЗ, – Кабмін знову її не контролюватиме
Депутати Європейського парламенту закликали Європейську комісію негайно розпочати розслідування через ситуацію на газовому ринку.
Росія дала зрозуміти, що не буде поставляти в Європу додаткові обсяги газу, поки ЄС не сертифікує і не дозволить запуск газопроводу «Північний потік-2».
19 жовтня, на тлі збільшення поривів вітру і потепління перед опалювальним сезоном, ціна на газ в Європі почала знижуватися.
29 жовтня вартість газу впала нижче за $800 за тисячу кубометрів. Лише за один день «блакитне паливо» подешевшало на 14%.
Перед початком холодів, до котрих Україна виявилася майже повністю не готовою, все більше українців починають звинувачувати у дефіциті вугілля, дешевого газу та електроенергії, яку сьогодні закупляється в Білорусі, про резерви яких слід було подбати заздалегіть не профільного міністра енергетики, а прем’єра Шмигаля, який ще за півроку до того як обійняти своє нинішнє крісло, будучи протеже Ахметова працював директором Бурштинської ТЕС на Івано-Франківщині. А отже прем’єр сам, без сторонніх підказок, мав би заздалегіть передбачити нинішню кризу та попередити її.
Але, як сьогодні розповідають на самій Бурштинській ТЕС: “…зі Шмигаля був такий самий директор, як сьогодні з нього прем’єр”. Отож Президенту пора приймати рішення…
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- Бурштинська ТЕС, якою керував Шмигаль, знову не допустила екоінспекторів до перевірки
- Президент попросив Шмигаля розібратися із ТЕС Ахметова, яку раніше прем’єр очолював
- Бурштинська ТЕС у небезпеці, – місцевим пожежникам 3 місяці не виплачують зарплатню
- Бурштинська ТЕС Ахметова переводиться на чотириденку і простій “через фінансові проблеми”
- Чергова ТЕС, Ладижинська, буде законсервована, – штучний дефіцит електроенергії
- З БУРШТИНСЬКИХ ТРУБ МОЖЕ ЗАВІЯТИ СМІТТЯМ?