Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Економіка

Газ знову дорожчає у Європі та Україні, – у тепловому голоді винний енергетик Шмигаль?!

Опотові ціни на газ у Європі відновили зростання і піднялися до 81 євро за МВт/год після значного зниження.

Про це свідчать дані біржі ICE Futures.

При переведенні на вимір у кубометрах, ціна ф’ючерсу на грудень за індексом голландського TTF знову наблизилася до позначки $1000 за тисячу кубометрів.

Таким чином, після падіння цін на газ наприкінці жовтня майже до $800 за тисячу кубометрів, ціна зросла на 25%.

На ринку знову відбувається зростання цін на тлі того, що керівництво РФ не виконало заявлених планів «Газпрому» щодо збільшення закачування газу до європейських сховищ, яке досі обмежувалося.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Ціни на газ в Україні корелюють з європейськими хабами, оскільки наша країна є інтегрованою частиною європейського газового ринку з 2015 року й імпортує з Європи близько 30% від загального обсягу споживання «блакитного палива».

Через дуже високу ціну, газові трейдери закуповують мінімальні обсяги ресурсу, що може спровокувати дефіцит блакитного палива для потреб населення і теплокомуненерго.

У вересні на європейській енергетичній біржі стрімко почав дорожчати газ. 6 жовтня вартість палива вперше в історії сягнула рекордних $1924 за тисячу кубометрів.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Депутати Європейського парламенту закликали Європейську комісію негайно розпочати розслідування через ситуацію на газовому ринку.

Росія дала зрозуміти, що не буде поставляти в Європу додаткові обсяги газу, поки ЄС не сертифікує і не дозволить запуск газопроводу «Північний потік-2».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

19 жовтня, на тлі збільшення поривів вітру і потепління перед опалювальним сезоном, ціна на газ в Європі почала знижуватися.

29 жовтня вартість газу впала нижче за $800 за тисячу кубометрів. Лише за один день «блакитне паливо» подешевшало на 14%.

Перед початком холодів, до котрих Україна виявилася майже повністю не готовою, все більше українців починають звинувачувати у дефіциті вугілля, дешевого газу та електроенергії, яку сьогодні закупляється в Білорусі, про резерви яких слід було подбати заздалегіть не профільного міністра енергетики, а прем’єра Шмигаля, який ще за півроку до того як обійняти своє нинішнє крісло, будучи протеже Ахметова працював директором Бурштинської ТЕС на Івано-Франківщині. А отже прем’єр сам, без сторонніх підказок, мав би заздалегіть передбачити нинішню кризу та попередити її.

Але, як сьогодні розповідають на самій Бурштинській ТЕС: “…зі Шмигаля був такий самий директор, як сьогодні з нього прем’єр”. Отож Президенту пора приймати рішення…

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Кількість переглядів: 24,768 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності