Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.
За даними угорських ЗМІ, станом на 2:00 за київським часом (1:00 за центральноєвропейським) опрацьовано 95,9% бюлетенів. Партія Орбана «Фідес» здобула 53,2% голосів, об’єднана опозиція – 34,9%, «Наша країна» – 6,2%. Також повідомляється, що опозиція визнала свою поразку на виборах.
«Ми пам’ятатимемо цю перемогу до кінця наших днів, тому що нам довелося боротися з величезною кількістю супротивників. У нас ніколи не було стільки супротивників одночасно», – заявив Орбан. До своїх політичних опонентів він відніс угорських лівих, «бюрократів» у Брюсселі, міжнародні ЗМІ та «українського президента.
- Звинувачення України МЗС Угорщини, – Будапешт шукає привід для “війни”?
- Новий-старий Прем’єр Угорщини зарахував Зеленського та Україну до своїх ворогів?!
- НАТОвська Угорщина відмовила НАТО з розміщенням у себе військ Альянсу
Зазначається, що в ході виборчої кампанії домінувала тема вторгнення Росії в Україну. Угорщина значною мірою залежить від російських енергоносіїв, і Орбан ухилився від засудження нападу путіна на Україну, що ускладнило зусилля ЄС зі створення єдиного антипутінського фронту.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у своїй промові після виборів назвав українського президента у числі тих, хто заважав повторному обранню його партії.
- Угорщина проти України в НАТО, але не спільних військових навчань?.. (фото)
- Вступ України до кіберцентру НАТО теж БЛОКУЮТЬ “ДРУЗІ”
- Імпорт російського газу з Угорщини розпочала Україна, – дожилися
- Мадяри й надалі шантажують Україну з допомогою НАТО
- Угорщина не засудила агресії РФ та… готується завдати удару у спину?
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Орбан вів передвиборну кампанію переважно на гаслах недопущення участі угорських військ та озброєнь у конфлікті. Водночас він підтримав більшість санкцій ЄС проти росії.
- Орбан звинувачує США та Сороса у підтримці угорських лівих, а також ліберастів з Брюсселя
- Ліберали ЄС готують конкурента Орбану, – Угорщина також може вийти з ЄС
Опозиція розкритикувала його за проросійську позицію. «Путін відновлює радянську імперію, а Орбан просто спостерігає за цим зі стратегічним спокоєм», – заявив лідер опозиції Петер Маркі-Зай.
За 12 років перебування при владі Орбан установив жорсткий контроль над судовою системою, ЗМІ та освітніми установами Угорщини, оголосивши про намір побудувати «неліберальну» державу в рамках ЄС.
У березні Європейське бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, оцінивши «загальне погіршення умов для демократичних виборів», рекомендувало провести повномасштабний міжнародний моніторинг виборів 3 квітня. Як зауважує CNN, це був рідкісний крок для країн ЄС.
Загалом популярність Орбана в християнській Угорщині та його партії досі пояснювалася оголошеним ним “хрестовим походом” проти західних лібералів, що нав’язували Будапешту гендерні закони щодо ЛГБТ-спільнот, викладання в школах відповідних дисциплін та “антихристиянської єресі”, чим і скористалися в Кремлі…