Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Росія вже визначилася ще й на рахунок Литви (документи) – поки Захід зрадливо тягне час

У Росії на розгляд нижньої палати держдуми внесли законопроєкт про скасування постанови Держради СРСР про незалежність Литви.

Автор документа, оприлюдненого на думському сайті, – депутат від “Единой России” Євген Федоров.

У пояснювальних матеріалах він стверджує, що відповідна постанова про визнання незалежності Литовської Республіки “є незаконною, оскільки ухвалена неконституційним органом та з порушенням вимог статей Конституції СРСР”.

Також, на його думку, порушено закон СРСР “Про порядок вирішення питань, пов’язаних з виходом союзної республіки з СРСР”, тому що в Литві не проводився референдум про вихід зі складу Союзу РСР і не було встановлено перехідного періоду для розгляду всіх спірних питань”.

Водночас Федоров зазначив, що, відповідно до статті 67.1 Конституції РФ, “Російська Федерація є правонаступником Союзу РСР на своїй території”, тому постанова Держради СРСР від 6 вересня 1991 “підлягає скасуванню”.

Скриншот із сайту держдуми РФ

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Процес виходу Литви з СРСР супроводжувався жертвами серед мирного населення, радянські війська намагалися придушити масовий рух до незалежності.

Про незалежність Литви, Латвії та Естонії оголосили на тлі проблем у СРСР після Серпневого путчу – 6 вересня 1991 року на засіданні Держради СРСР під головуванням першого і останнього президента Радянського Союзу Михайла Горбачова.

Після початку повномасштабного наступу РФ Литовська Республіка підтримала Україну. Країна виступає за безпрецедентні санкції ЕС проти Росії та надає військову підтримку Україні.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності