Власники Rolls-Royce та Lamborghini цьогоріч звільнені від «податку на розкіш»…
У цьогорічному переліку авто, власники яких повинні сплатити 25 тис. грн (так званий «податок на розкіш») відсутні багато моделей автомобілів, деякі розкішні марки в цілому, а також містяться банальні помилки, які можна використати у якості шпаринок для несплати податку.
Розкішні авто поза списком
«Список автомобілів під оподаткування готує ДП „Держзовнішінформ“, він публікується на сайті Мінекономіки. У ньому вказуються конкретні марки, моделі, об’єми двигунів, вік машини, а також комплектація чи версія, за яку доведеться платити — аби власники чітко розуміли, що саме їхній транспортний засіб підлягає оподаткуванню», — йдеться в сюжеті українських журналістів.
- Вони від грошей не відбиваються, – 1,5 лярди від Світового банку…
- Від МВФ прийшов черговий лярд, – пора просити ще…
Журналісти з’ясували, що у перелік автомобілів, власники яких мають сплатити транспортний податок у 2024 році, взагалі не потрапили автівки марки Ferrari.
«Вони найдорожчі на українському авторинку, за даними сайту auto.ria. Дві SF90 2022 року нині продаються за $650 тис. і $800 тис. — дорожча була частиною колекції 25-річного мільйонера Олександра Слобоженка», — йдеться у матеріалі.
- ТРАВА чи ГРОШІ? – “Ми побачили значні досягнення у боротьбі корупцією в Україні”, – заявили в ЄС…
- Так в обличчя українцям ще не плювали, – повернення Кирила Тимошенка
Крім цього, у переліку з сайту Мінекономіки взагалі відсутні автомобілі Rolls-Royce.
Автівками цієї британської марки користуються народні депутати України. Зокрема, на кросоверах Cullinan було помічено нардепів Степана Івахіва, Суто Мамояна та Геннадія Вацака.
- У Світі ніхто так не вміє боротися із корупцією, як Україна…
- ПИШАЄМОСЯ: Україні ще є куди рости по рівню корупції…
- На передовій були вражені, коли почули скільки склали видатки на оборону за 2023 рік
«Кондитерський дім Вацака також володіє седаном Rolls-Royce Ghost та кросовером Lamborghini Urus. Автомобілів цієї італійської марки теж немає у цьогорічному переліку на сайті Мінекономіки», — йдеться в тому ж сюжеті українських журналістів.
Також у переліку взагалі відсутні автомобілі марки McLaren, Alpina, низка моделей Mercedes-Benz, які по ціновому критерію мали б потрапити під оподаткування, та безліч інших.
Крім цього, у списку помічені помилки, які дозволяють за бажання уникати сплати податку навіть за ті автівки, які є в переліку, підкреслюють журналісти.
- ПАРАДОКС: Україна в світових лідерах з корупції і… благодійності
- Рівень корупції в Україні і її такси зашкалюють (фото)
- “На Заході корупції нема”, – в порівнянні з Україною – там безневинні бідні ясла…
- Як же заява посла США, що фактів розкрадання гуманітарки в Україні не виявлено, – хто в долі?
Зокрема, для трьох моделей Bentley вказано неправильні об’єми двигунів, а седани Mercedes-Maybach прописані з помилкою — MaVbach.
Який розмір податку
Ставка податку фіксована — 25 тис. грн на рік за кожне авто, що підлягає оподаткуванню.
Тому розмір транспортного податку ніяк не залежить від вартості автомобіля. Але є нюанс, платити треба до початку місяця, що настає за місяцем, в якому автомобілю виповнюється 5 років.
- На передовій були вражені, коли почули скільки склали видатки на оборону за 2023 рік
- Поляки посадили своїх двох ексочільників МВС до в’язниці, – чому вони можуть, а українці…
Тож, у разі спливу п’ятирічного віку, легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період із 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) 5 років.
- Сенниченка підозрюють у відмиванні 10 МЛРД грн, – їхні корупціонери не вірять, що стільки можна вкрасти
- До СПИСКУ КОРУПЦІОНЕРІВ МОЖЕ ПОПАСТИ Й НАСТУПНИК ГОЛОВИ КСУ Тупицького
- Після таких цифр розкрадання допомоги і таких імен та посад, – якщо Спартц досі мала тільки рацію, то тепер отримала бомбу…
- Республіканці вимагають контролю і ревізії Міноборони, але ревізори – демократи…
А якщо ви придбали автомобіль посеред року, то податок сплачується пропорційно лише за місяці, коли авто було у вашій власності, починаючи з місяця, у якому виникло право власності.