Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Новини з дурдому

До СПИСКУ КОРУПЦІОНЕРІВ МОЖЕ ПОПАСТИ Й НАСТУПНИК ГОЛОВИ КСУ Тупицького

Національне агентство з питань запобігання корупції  склало протоколи про адміністративне правопорушення стосовно виконувача обов’язків голови Конституційного Суду України  Сергія Головатого та керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного, які відмовилися надати НАЗК документи, що можуть підтвердити здійснення ним правопорушення щодо конфлікту інтересів.

Після надходження до Агентства заявки про можливий конфлікт інтересів у діях в.о. голови КСУ, НАЗК направило до суду запит з вимогою надати копії відповідних документів для підтвердження чи спростування інформації. Проте керівник секретаріату КСУ відмовився надати запитувані документи, повідомили у НАЗК.

Як наслідок НАЗК внесло в.о. голові КСУ Сергію Головатому обов’язковий до виконання припис, який також був проігнорований. Натомість Національне агентство отримало лист від КСУ про оскарження припису в адміністративному суді.

В НАЗК нагадали, що за схожих обставин на запити Агентства у 2019-2020 роках КСУ надавав подібні документи. При цьому такі документи надавались листами, зокрема, за підписом Сергія Головатого, але стосувались не його діяльності.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Ненадання інформації на запит НАЗК, а також не виконання вимог, викладених у приписі, є правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Відповідальність за це передбачено ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні правопорушення», – зазначили в НАЗК.

Наразі в.о. голови КСУ надіслано повторний припис НАЗК, а якщо він його не виконає, суд може визнати Головатого  винним у вчиненні корупційного правопорушення, а відомості про нього будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, що вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення.

Заступник голови КС Сергій Головатий виконує обов’язки голови суду з кінця 2020 року, після відсторонення з посади Олександра Тупицького.

Торік Головатий заявив, що голову Конституційного суду України обиратимуть після заповнення всіх вакансій суддів суду. На разі в КСУ є 13 із 18 суддів. Вакантними є п’ять посад – три за квотою Верховної ради та дві за з’їздом суддів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності