Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Міжнародні новини

Горщина вже відкрито говорить про свій вихід з ЄС

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан буцімто “вперше” натякнув на можливість виходу його країни з ЄС.

Про це, як про сенсацію, повідомляє агентство DPA, хоча наша газета “За лаштунками” про такий розвиток подій попереджала мінімум ще півроку тому.

Європейський союз веде “священну війну, джихад” під гаслом верховенства права, заявив політик у промові перед прихильниками в Будапешті.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Водночас він вимагав від ЄС “толерантності” щодо Угорщини. Інакше, за його словами, не можна буде йти спільним шляхом.

“Для них верховенство права є засобом, за допомогою якого вони хочуть замісити нас у щось схоже на них”, – сказав Орбан.

Але Угорщина не хотіла б стати такою, як Західна Європа, так само, як вона не очікує, що Захід ухвалить угорську політику притулку чи сімейної політики.

За словами Орбана, Угорщина хоче зберегти ЄС разом, “незважаючи на зростання культурного відчуження”. Тому Будапешт неодноразово робив “пропозиції толерантності” як Брюсселю, так і Берліну.

“Іншого рішення немає, є лише толерантність. Тільки так ми можемо знайти спільний шлях”, – продовжив Орбан.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Орбан виступив за кілька днів до того, як Суд ЄС має ухвалити рішення щодо нового механізму верховенства права.

Відповідно до цієї схеми країни, які порушують принципи верховенства права, можуть втратити кошти зі спільного бюджету ЄС. Угорщина та Польща подали скаргу на механізм, який був прийнятий у грудні 2020 року. Суд ЄС має винести своє рішення у середу.

В Брюсселі гадають, що майже 80% жителів Угорщини підтримують членство в ЄС. У минулому Орбан неодноразово чинив різкі атаки проти “бюрократів у Брюсселі”, але утримувався від погроз вийти з блоку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ДО ТЕМИ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Його щорічне “звернення до нації” в суботу співпало з початком передвиборної кампанії. Угорці обирають новий парламент 3 квітня. Орбан вперше стикається з об’єднаною опозицією і наразі опитування свідчать, що шанси супротивників є приблизно рівними.

Нагадаємо, що Угорщина як і Польща є тими єдиними членами ЄС, які відмовили його ліберальному уряду пускати до своїх країн мігрантів та визнавати права ЛГБТ-організацій…

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Кількість переглядів: 39,821 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності