Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

Псих в Монако – не псих, а псих в окопах воює, – викриття ДБР

У Миколаївському обласному центрі психічного здоров’я організували незаконний заробіток на фальшивих медичних довідках про непридатність до військової служби. Завдяки таким довідкам чоловіки ухилялися від мобілізації. Така схема щомісяця приносила понад 100 тисяч доларів прибутку її організаторам, повідомило в середу, 16 серпня, Державне бюро розслідувань. І це ще не все!

Але про все по черзі із найцікавішим наприкінці:

Як сказано в повідомленні ДБР, «бізнес» на ухилянтах організував директор медустанови. Він залучив до схеми підлеглих лікарів, які виписували довідки, а також правоохоронця, який займався підбором клієнтів.

Документи від психіатричної лікарні з вигаданими діагнозами, які ухилянти використовували для зняття з військового обліку в районних військкоматах, коштували 1,5 тис. доларів. Щомісяця лікарня виписувала таких довідок на понад 100 тис. доларів, стверджують у ДБР.

 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Працівники Державного бюро розслідувань затримали правоохоронця під час передачі медичних довідок і отримання за них грошей. Директора обласного центру психічного здоров’я також затримано. Їм готуються оголосити підозру в хабарництві. Їм загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Як додали у ДБР, за місцем роботи та проживання причетних до схеми проведено обшуки, під час яких вилучено документи та засоби комунікації, що підтверджують факти протиправної діяльності. Також ДБР встановлює інших учасників схеми, зокрема лікарів, які безпосередньо виписували довідки.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення директору  обласного центру психічного здоров’я  та правоохоронцю про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

А ось зовсім інша історія, якою у мережі поділилася відома лікар з Івано-Франківська:

“Днями заїхала в нашу франкіську психоневрологічну лікарню і чекаю біля реєстратури на свою колегу по роботі, коли стала випадковим німим свідом такої історії, що черговий раз змушує задуматися, кого посилають воювати та гинути за Україну, коли дебелі амбали усі, якщо не в Монако, то в Буковелі воюють з коханками і зеленим змієм?

При відсутності людей коло реєстратури мені в око віддразу кинувся худощавий короткострижений із кількаденною щетиною сивочолий військовий з наплічником, прищепнутою до нього військовою курткою та військовим квитком поверх.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Чоловік звернувся до реєстратора по якусь довідку приблизно із такими словами: “… Да я ваш давній пацієнт, впеше мене до вас привєзлі на прінудітєльне лікування за рєшенієм суда, когда в Амєрікє йоб..нули тє башні в 2001 году. Але я тогда два раза від вас убігав, потом ще... Тоді ж мєня відправили в “Шаолінь” (потім я з’язувала, що це назвисько тюрми-лікарні на Дніпропетровщині для особливо небезпечних). А за всі годи у мене майже тридцять побєгов з лікарень, поки минулого года в кінці літа меня тут не мобілізувалі. Я навіть свой діагноз знаю, хотя врач наші історії болєзні тримав окремо у себе в сейфі: Шизофренія параноєдальной форми с маньякально-параноїдальним сіндромом“.

Далі, документи військового експацієнта чомусь не знайшли, і він кудись вибіг на кілька хвилин, після чого повернувся до реєстратури з погрозою звернутися, куди слід: “Ви думаєтє мені тут у вас заняться більше нічим, я вже до вас второй день пріхажу, думаєте я сам прієхал? мене мєнти прівєзлі, а мені в обід на поєзд нада“.

Далі чоловік дістав телефон і зателефонував у поліцію, але підійшов мій колега-лікар, і я пішла з ним по справах, гадаючи, куди він далі поїде: повернеться на фронт чи в свій “Шаолінь”?

А ось тепер риторичне запитання: стільки зараз ЗМІ пишуть про корумпованих воєнкомів, які за гроші допомагають мажорам уникнути мобілізації, а явно слабих, за яких нікому постояти відправляють на забій, як той хлопчина з епілепсією, про якого тепер писали всі одесити. А повідомляють про хворих на ВІЛ, туберкульоз, психічнохворих, як даний чоловік.

А я відразу уявляю собі, як однієї ночі щось приснилося подібному воїну, як він зірвався на ноги  і перерізав усіх своїх сонних товаришів по землянці, перестріляв чи кинув гранату. Невже лікарі і голова нашого ВЛК  під час проходження цим бідолахою комісії, не бачили, кого визнають придатним до військової служби, чи лиш би план виконати і бабала накосити? Скільки вже часу ЗМІ пишуть про корумпованих комісарів, які за колосальні гроші знімають чоловіків з військового обліку, щоб був вільний виїзд закордон, визнаючи таких непридатними до військової служби. Невже це якийсь комісар сам це робить, а не в змові принаймні із головою ВЛК? Гадаю, компетентні органи теж про це здогадуються чи знають”.

Нажаль, у це не єдиний подібний допис, що нині можна прочитати у мережі. І звісно, що комісар сам не напише медичний висновок, але, якщо визнати, що він це робив у змові з лікарем чи ще кимось, то кваліфікація злочину буде вже інша, а відповідно й покарання буде суровішим. 

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності