Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

ДО ЄС ЩО З ВІЗОЮ, ЩО БЕЗ – ТІ САМІ КЛОПОТИ

Глава делегації Європарламенту зі співпраці з Україною Андрій Пленкович підтвердив скасування віз для українців вже влітку цього року, ХОЧА ЩЕ НЕ БУЛО ВІДПОВІДНОГО ГОЛОСУВАННЯ, до котрого, на його думку, має пройти не більше трьох місяців, пише DW.

Тож, якщо все піде за кращим сценарієм, то незабаром візи громадянам України не знадобляться для подорожей у країни ЄС, за винятком Великої Британії та Ірландії. Безвізовий режим поширюється також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, що не входять до Євросоюзу.

Однак без віз, не означає без дотримання певних правил. Так, першою вимогою для безвізової поїздки в ЄС є наявність біометричного паспорта. Також українцям важливо пам’ятати про те, що вони не зможуть перебувати на території держав Шенгенської зони в цілому більше 90 днів протягом півроку. Порушення цього правила може призвести до внесення до Шенгенської інформаційної системи SIS і заборони на в’їзд в ЄС.

Крім того, безвізовий режим не дає права на працевлаштування і навчання в країнах ЄС. Однак, якщо йдеться про короткострокові курси навчання до 90 днів, то оформлення національних віз і спеціальних дозволів не потрібно.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Перетинаючи кордон Шенгенської зони, громадянам України слід мати при собі практично всі ті документи, які звичайно потрібні для отримання візи. Біометричного паспорта може і вистачити, однак співробітник імміграційної служби може попросити підтвердити мету і умови поїздки, довести наявність достатньої кількості коштів для перебування на території ЄС і повернення додому.

Зокрема, для того, щоб довести платоспроможність, треба пред’явити дорожні чеки, підтвердження бронювання житла, готівкову валюту і навіть наявність коштів на кредитній карті. Обсяг необхідних коштів безпосередньо залежить від тривалості поїздки і вибору країни або країн подорожі.

Фактично про це саме казали й учасники круглого столу, організованого ГО «Поклик Нації», що відбувався у Львові та Івано-Франківську напередодні референдуму щодо Асоціації ЄС із Україною у Нідерландах, з метою передбачити його результати та наслідки. Так голова цієї організації Тарас Боднар у Львові сказав, що, якщо українці раптом таки і отримають безвізовий режим із ЄС, то все що вони від цього виграють, то лиш те, що не платитимуть візовий збір у 35 євро, а документі ті що було раніше необхідно збирати для відкриття візи так і доведеться мати. Тому, як переконаний інший учасник круглого столу з Івано-Франківська журналіст і аналітик Ігор Ткач, так виходить, що ми, як ті голодранці, потребували безвізового режиму тільки для того, щоб зекономити ті кілька євро, хоча натомість слід було послати те ЄС куди подалі і ввести візовий в’їзд в Україну для їх громадян. Принаймні було б гонорово…

Нагадаємо, Європейська комісія вирішила передати Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу законодавчі пропозиції про введення безвізового режиму для громадян України.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як повідомлялося раніше, 55% опитаних українців сумніваються, що Європейський Союз надасть в 2016 році безвізовий режим для України.

Підготував Ярослав Гібура

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності