Указ президента Петра Порошенка №392 про введення в дію рішення Ради національної безпеки України (РНБО) про воєнний стан опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр».

 

Нагадаємо, 25 листопада два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси до Маріуполя. Про перехід російська сторона була заздалегідь поінформована відповідно до міжнародних норм для забезпечення безпеки судноплавства. Поблизу Керченської протоки російський прикордонний катер «Дон» свідомо протаранив український буксир. Потім над українськими кораблями з’явилися бойові вертольоти РФ, а на шляху кораблів посадили на мілину танкер, повністю заблокувавши рух через протоку. Близько 20.00 російські військові відкрили вогонь і захопили всі три корабля. У результаті обстрілу і штурму були поранені і захоплені в полон українські військовослужбовці.

Після цього 26 листопада 2018 влада ініціювала запровадження воєнного стану, президент Петро Порошенко підписав відповідний указ, а Рада 276 голосами підтримала документ. Був опублікований список депутатів, які не підтримали введення воєнного стану.

Раніше футбольна федерація розповіла про проведення матчів під час воєнного стану. Також повідомлялося, що «Укрзалізниця» встановлює спецрежим на деякі види перевезень. В уряді повідомили, як ескалація на Азові і військовий стан вплинуть на ціни. Влада запевняє, що економічної кризи не передбачається.