Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

Скасувати штраф на $7,4 млрд. має намір Україна Газпрому

Антимонопольний комітет України має скасувати свій штраф Газпрому на загальну суму понад 7,4 мільярда доларів в межах домовленостей про продовження транзиту газу.

Про це йдеться у тексті протоколу, який уклали за підсумками переговорів між Україною та Росією у Мінську 20 грудня. Текст розміщено на сайті уряду.full

«Така мирова угода передбачає, у тому числі, припинення Україною всіх вимог до Газпрому у межах рішення Антимонопольного комітету №18-р від 22 січня 2016 року, включаючи штрафи та виплату пені», — йдеться у протоколі.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 мільярдів гривень.

Згодом, через пеню та відсотки, сума подвоїлася. Загалом ідеться про стягнення з Газпрому в дохід бюджету України понад 171 мільярда гривень, а наразі складає близько 7,4 мільярда доларів.

Зазначимо, що під час переговорів про продовження транзиту газу через Україну російська сторона вимагала, щоб Україна повністю відмовилася від своїх вимог до Газпрому як в межах виграних арбітражів Нафтогазу проти Газпрому, так і від штрафу Антимонопольного комітету. Зокрема, Нафтогаз відмовився від позивних вимог до Газпрому на 12,25 мільярда доларів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

20 грудня 2019 року у Мінську відбулося продовження тристоронніх переговорів про транзит російського газу через газотранспортну систему України за участю представників Росії та України. Єврокомісія на переговорах брала участь онлайн.

За підсумками переговорів у Мінську Україна та Росія підписали протокол, деталі якого представники української сторони озвучили на брифінгу 21 грудня.

Кількість переглядів: 54 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.