Вселенський Патріарх Варфоломій здійснив дияконську хіротонію Андрія Крочака, українця за походженням.
Чин висвячення Вселенський Патріарх Варфоломій провів під час святкового богослужіння на честь Апостола Андрія Первозванногоу у соборі св. Георгія на Фанарі.
Патріарх надав українцеві нове черенече ім’я Іаковос (Яків). Він служитиме патріаршим дияконом при Вселенському Патріархові в Константинополі.ArticleImages_73729_181130_1
Перед тим, 29 листопада, по завершенню роботи Синоду Вселенського Патріархату, з благословення Патріарха Варфоломія постійний представник Вселенського Патріархату при Всесвітній Раді Церков у Женеві архиєпископ Тельміський Йов (Геча) здійснив над Андрієм Крочаком іночеський постриг.
Єродиякон Іаковос (Андрій Крочак) народився 17 січня 1991 р. в українській емігрантській родині в м. Саскатуні в Канаді. Його батько Тарас Крочак – православний священик, який служить в канадському місті Калгарі, в Українській Православній Церкві Канади під омофором Вселенського Патріархату.
Андрій Крочак навчався на богословському факультеті Салонікійського університету ім. Арістотеля у Греції та в аспірантурі при Інституті вищих досліджень в галузі православного богослов’я при Православному центрі Вселенського патріархату в Шамбезі. Має наукову ступінь кандидата теології, вільно володіє чотирма мовами – українською, англійською, грецькою та французькою. Працює над докторською дисертацією з літургійної теології при Паризькому католицькому інституті у Франції.
На запрошення Патріарха Варфоломія тривалий час проходив послушництво та стажування при Вселенській Патріархії на Фанарі, де й проживає.
У нього тепер імя Яків в честь преп. Якова (Цілікіса) Евейського, який походив з Лівісі біля Тельмісоса в Малій Азії.
Нагадаємо, 29 листопада в Константинополі завершив роботу Синод Вселенського Патріархату, на якому було затверджено проект Статуту об’єднаної автокефальної Православної Церкви в Україні та розглянуто питання скликання установчого Собору.