З 1 березня перетинати державний кордон з РФ не можна буде на підставі паспорта громадянина України (так званого внутрішнього паспорта), або свідоцтва про народження. Такі нововведення, впевнені у відомстві, позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю.1250716

В Міністерстві внутрішніх справ України нагадують, що з 1 березня українці зможуть поїхати до Росії лише із закордонним паспортом.

Про це повідомляє прес-служба МВС на своїй сторінці у Facebook.

«З 1 березня 2020 року українці не зможуть перетинати державний кордон з України в Російську Федерацію на підставі паспорта громадянина України (так званого внутрішнього паспорта), або свідоцтва про народження», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що відповідні зміни передбачені урядовою постановою від 18 грудня 2019 року № 1056.

ЧИТАЙТЕУ “Московському” поїзді вилучили пакунок із 22-ма українськими закордонними паспортами та ін.

«Громадяни України, які раніше вибули за кордон по внутрішньому паспорту чи свідоцтву про народження (для дітей до 16 років) зможуть повернутися в Україну за цими документами», – наголосили в МВС.

Такі нововведення, впевнені у відомстві, позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю. Вони дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів і свідоцтв про народження з огляду на низький ступінь захисту цих документів.

«Зменшиться ймовірність незаконного вивезення неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото на свідоцтвах про народження не дає можливості встановити приналежність документа конкретній дитині», – додали в міністерстві.

Тому громадянам України, які після 1 березня планують перетинати українсько-російський кордон, Держприкордонслужба рекомендує завчасно подбати про підготовку документів, щоб не мати зайвих клопотів під час прикордонного контролю.
Нагадаємо, що від початку російської агресії щодо України у 2014 році і тисячі полеглих українців у боях за Незалежність із московськими окупантами, не зважаючи на це щороку на заробітки до РФ безсоромно їздить близько мільйона українців.