Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Швеція до України: “Не виноватая я”

Уряд Королівства Швеція критично ставиться до проекту газопроводу «Північний потік-2», але погодився на прокладання газової магістралі у шведській винятковій економічній зоні в Балтійському морі, оскільки міжнародне право не дозволяє перешкоджати цьому процесу.220479_original

«Конвенція ООН з морського права надає право всім державам прокладати підводні кабелі і трубопроводи в континентальному шельфі за межами території прибережної держави. Відповідно до Конвенції, визначення траси для прокладки таких трубопроводів здійснюється за згодою прибережної держави. Така держава має право вживати розумні заходи для розвідки континентального шельфу, розробки його природних ресурсів та запобігання забрудненню від трубопроводів. В інших випадках прибережна держава «не може перешкоджати прокладці або підтримці у справності таких трубопроводів»», – виправдовується посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хагстрьом.

Він також зазначив, що юридичні норми, які регулюють діяльність у міжнародних водах, істотно відрізняються від юридичних норм у територіальних водах, які у випадку «Північного потоку-2» застосовуються лише щодо Росії, Німеччини та Данії.

Крім того, дипломат зазначив, що Швеція не має економічних інтересів у цьому газопроводі.

 «Швеція не підключена до «Північного потоку-1», і у нас немає планів в цьому напрямку. Газ покриває лише 2% від наших енергетичних потреб (весь газ надходить через газопровід із Данії). З огляду на наше рішення в майбутньому припинити використання викопного палива, ми не плануємо збільшення споживання природного газу в Швеції. І газопровід за межами наших територіальних вод не дає нам жодних економічних переваг», – каже шведський посол.

Підсумовуючи, дипломат зазначив, що Швеція розуміє і багато в чому поділяє критику щодо «Північного потоку-2». Він пообіцяв продовжувати активно брати участь у переговорах щодо цього проекту і підтримувати Україну, зокрема, її важливу роль як транзитної держави як на двосторонньому рівні, так і в рамках Європейського союзу.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, раніше Швеція надала дозвіл на будівництво двох ниток газопроводу «Північний потік-2» у власній економічній зоні.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності