Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

НАВІЩО БУДУВАТИ СХОВИЩЕ ДЛЯ ГРОШЕЙ, ЯКЩО ЇХ НЕМА – ЧИ РАПТОМ ЧОГОСЬ НЕ ЗНАЄМО?

Національний банк України звернувся до Львівської міської ради, аби та надала 7,72 га для будівництва сучасного автоматизованого касового центру в Західному регіоні.

Мова йде про ділянку у Львові між проектованими вулицями Земельна та Мележа (в районі Галицького перехрестя). Це землі промисловості, які зараз не використовують.

Така велика ділянка потрібна, аби дотриматися сучасних міжнародних стандартів організації касових центрів, а також вимог безпеки до будівель такої категорії складності.

На ділянці буде інженерно-господарська інфраструктура, гаражні бокси для розміщення підрозділу перевезення цінностей, під’їзні шляхи, зони паркування автотранспорту банків.

Загалом будівлі касового центру розміщуватимуться на площі близько 1,2 га, решта території – це охоронна зона, частину якої у перспективі планують також використати для розширення будівель.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Територія касового центру, куди привозитимуть готівку із усього західного регіону, матиме три рівні охоронної зони. У одній з них, за європейським досвідом, навіть буде виритий рів із водою.

Проектні роботи буде розпочато тільки після виділення НБУ земельної ділянки, а тому наразі точно невідомо, як виглядатиме будівля касового центру. Так само точно невідомо, у скільки обійдеться будівництво. За попередніми оцінками, це близько $20-30 млн. У прес-центрі НБУ повідомили, що після виділення землі та виготовлення проекту, буде оголошено тендер. Орієнтовно будівництво сховища триватиме 5 років.

НБУ хоче отримати ділянку безкоштовно, у постійне користування, мотивуючи це тим, що будівництво новітнього касового центру – це питання державного значення. Окрім того, принесе користь Львову.

“Створення такого касового центру позитивно вплине на імідж Львова, підвищить його економічний потенціал, дасть змогу створити нові робочі місця, сприятиме мінімізації ризиків, пов’язаних із забезпеченням економіки західного регіону готівковими коштами, а також дозволить децентралізувати і геополітично та стратегічно посилити бізнес-клімат регіонів”, – повідомили у прес-службі НБУ.

Водночас землю, на яку претендує НБУ, оцінюють у 15-17 млн грн.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За відповідне рішення ще мають проголосувати депутати Львівської міськради. Якщо депутати не нададуть банку цю ділянку, то керівництво Нацбанку звертатиметься до Тернополя або Івано-Франківська.

Окрім Львова такі касові центри планують побудувати в Одесі та Дніпропетровську або Харкові.

На пленарному засіданні 4 лютого депутати  надали дозвіл Національному банку України на виготовлення технічної документації.

Джерело

Кількість переглядів: 24 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.