Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Business

Туреччина завалила український ринок дешевими помідорами

Імпорт помідорів в Україні за 11 місяців 2016 року зріс в 2 рази через збільшення поставок продукції з Туреччини

Споживання імпортних помідорів в Україні в цьому році збільшилася майже в два рази. За даними “Інфо-Шувар”, за 11 місяців поточного сезону українські імпортери придбали на зовнішніх ринках майже 33 тис. тонн помідорів. Цей обсяг майже в два рази перевищує результати всього торішнього сезону, коли загальний обсяг імпорту склав трохи більше 16 тис. тонн.

Експерти ринку повідомляють, що зараз майже весь томат, який пропонується в Україні, це імпортна продукція, яка до того ж почала дешевшати в останні дні. “Починаючи з листопада ринок помідорів в Україні майже повністю формується за рахунок пропозиції імпортного томата. В умовах великих витрат на опалення та освітлення теплиць собівартість українських тепличних томатів взимку стає занадто високою для того, щоб ця продукція була здатна конкурувати на внутрішньому ринку”, – розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Туреччина стала головним постачальником дешевих томатів на український ринок. Це сталося через втрату ринку Росії в січні 2016 року. В результаті Туреччина була змушена переорієнтувати обсяги поставок на інші ринки збуту, зокрема України.

Таким чином, за даними Державної фіскальної служби України, за 11 місяців 2016 року в Україну було завезено турецьких помідорів на $23,3 млн. Відзначимо, що за 12 місяців 2015 рік Туреччина завезла в Україну помідорів на $13,8 млн.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Обмеження Росією експорту з Туреччини спровокувало істотне зниження ціни на томат всередині самої країни-виробника. Тому турецька продукція дуже помітно подешевшала в останні дні і в Україні,” – каже Гетьман. За даними “Інфо-Шувар”, на самому оптовому ринку західного регіону “Шувар” зараз імпортний томат пропонується за ціною 14-16 грн/кг. Це майже на 40% дешевше, ніж тиждень тому і в 1,5 рази нижче ціни, яка сформувалася в середині грудня 2015 року. Аналогічна ситуація спостерігається і на інших оптових ринках країни”.

Слід зазначити, що до кінця поточного року обсяг імпорту може зрости ще на 7-10%, через підвищений попит на помідор напередодні новорічних свят.

Кількість переглядів: 27 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.