В Україні в найближчі вихідні 12-13 січня через негоду можуть подорожчати овочі та фрукти.

«На майбутніх вихідних варто очікувати цінових стрибків і відсутності деяких продуктів. Ніяких теорій змови – тільки погода. Ми вже спостерігали це в минулому році, коли температура різко знизилася, а дороги засипало снігом. Через неможливість доставити продукти вчасно вже зараз відбуваються цінові стрибки. Так, картопля в кінці грудня коштувала в Києві від 7-8 грн за кілограм. Зараз кілограм вже стартує від 10 грн, а іноді доходить до 20 грн. І хоча прогнози Асоціації постачальників торговельних мереж передбачали зростання її вартості, але цей стрибок більше пов’язаний з тим, що частина людей і господарств не хоче продавати її, щоб не зіпсувати, а інші не можуть вчасно довезти через складні погодні умови, особливо в сільській місцевості», – повідомив глава асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.

У «групу ризику» продуктів, ціна на які може сильно зрости на вихідних, потрапляють овочі, зокрема, картопля, морква, буряк, всі види капусти та цибулі, українські помідори, зелень – петрушка, кріп, шпинат, всі салати, а також гриби, яблука і груші. За словами експерта, в першу чергу дефіцит може виникнути на ринках, але може «зачепити» і окремі магазини, особливо в регіонах, де прогнозується погіршення погоди, а саме в Кіровоградській, Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій і Луганській областях.

«Також морози будуть впливати і на ціноутворення в більш значній перспективі. Витрати на тепло будуть закладатися в собівартість продукції, що буде потроху підвищувати вартість продукції гарної якості», – підкреслив Дорошенко.

Правда на ринку з’явиться велика кількість овочів і фруктів, які постраждали від низької температури або швидко псуються. За словами експерта, їх вартість буде помірно невисокою, але буде відповідати якості.

Нагадаємо, інфляція в Україні в грудні 2018 року в річному вираженні – в порівнянні з груднем 2017 року – склала 9,8%, сповільнившись з 13,7% в аналогічному вимірі роком раніше. У НБУ повідомили про кардинальну зміну монетарної політики з метою зниження річної інфляції на рівні 5%.