Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Зухвала поведінка УПЦ МП сприяє зростанню рейтингів Президента

Анонсована на сьогодні,  13 листопада, зустріч Президента Порошенка з єпископатом Української православної церкви Московського патріархату не відбулася. Президент відмовився їхати на зібрання в Лавру і переніс місце зустрічі в Український дім, але єпископи туди не прибули.

Зустріч була запланована на 14.00 в актовому залі Києво-Печерської лаври. Однак згодом єпископи отримали повідомлення від голови Адміністрації Президента Ігоря Райніан про перенесення зборів на той же час в Український дім. Як повідомив речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) в Facebook, представникам МП заборонили їхати до Президента під загрозою зняття з посади.

У той час, як в 14 годину в Українському домі повинна була початися зустріч президента України з єпископатом Московського Патріархату – запрошені на неї архієреї сидять за закритими дверима в актовому залі Лаври. Вранці збирався Синод МПиУ. З очевидним натяком: хто з архієреїв не підкориться розпорядженням Митрополії (за фактом ж – інструкціям із Москви) – той рішенням Синоду сьогодні ж позбудеться посади“, — пише речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

Тим часом, в Лаврі відбулося засідання Священного Синоду УПЦ. Його очолив митрополит Київський і всієї України Онуфрій, були присутні 83 з 90 єпархіальних та вікарних архієреїв, які мають право голосу. Напередодні всім їм розіслали запрошення, в яких підкреслювалася обов’язковість присутності на Синоді.

Сьогодні наш Синод зібраний для того, щоб обговорити одну дуже важливу проблему, яка стоїть перед нами – проблему церковного положення в нашій Церкві, в нашій Українській державі“, — сказав митрополит Онуфрій.
Обговоривши стан церковно-державних відносин, публічні заяви керівників держави, можна розцінювати як такі, які були спрямовані проти Української Православної Церкви, прийнявши до уваги настрої і думки церковного народу і духовенства, а також виходячи з того, що церковні питання повинні обговорюватися на церковній місцевості, Собор єпископів Української Православної Церкви прийняв рішення зустрітися з Президентом, але не в «Українському домі», а на території Києво-Печерської Лаври. Про це рішення Собору єпископів було відразу повідомлено Президенту. Однак, Президент від зустрічі відмовився“, — офіційно на своєму сайті пояснила УПЦ МП.

Тим часом, в Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання єпископату УПЦ МП і екстрене засідання Священного Синоду. На ньому було оголошено про розрив відносин з Константинополем.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Собор єпископів УПЦ вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського патріархату від 11 жовтня 2018 щодо українського церковного питання є недійсними і не мають ніякої канонічної сили... У зв’язку з цим, євхаристійне спілкування УПЦ з Константинопольським патріархатом в даний час неможливо і припиняється“, — заявляє УПЦ МП.

Засідання Священного Синоду УПЦ очолив митрополит Київський і всієї України Онуфрій, на ньому були присутні 83 з 90 єпархіальних та вікарних архієреїв, які мають право голосу. Напередодні всім їм розіслали запрошення, в яких підкреслювалася обов’язковість присутності на Синоді.

Згідно висновків аналітиків така відверто зухвала поведінка УПЦ МП сьогодні сприяє росту рейтингів діючого Президента України, що особливо для нього важливо напередодні президентських виборів.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що рішення про надання автокефалії українській церкві прийнято і процеси запущено. Керуючий справами УПЦ Московського патріархату митрополит Антоній назвав антизаконною зміну назви церкви після отримання Україною Томосу про автокефалію УПЦ і зазначив, що церква може звернутися до своїх чад із закликом до «мирної громадянської непокори». Тим часом Вселенський Патріархат надав усім державам право на створення помісної церкви без урахування позиції Російської православної церкви.

Пізніше Вселенський Патріархат визнав незаконність анексії Київської Митрополії РПЦ і ухвалив рішення про відновлення канонічного статусу предстоятелів Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) та Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ).

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, 3 листопада президент України Петро Порошенко і вселенський патріарх Варфоломійпідписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Вселенським патріархатом.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності