Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Ще один сюрприз від Супрун – “закон доброго самаритянина”

МОЗ ініціює скасування кримінальної відповідальності за надання першої медичної допомоги, яке може завдати шкоди пацієнтові.

У найближчому майбутньому простих українців можуть звільнити від відповідальності за неналежне надання першої медичної допомоги людям, які її потребують, наприклад, в результаті автомобільної аварії. Однак багато українців, які не володіють навичками надання такої допомоги, бояться допомагати постраждалим, побоюючись нашкодити ще більше і потім нести за це кримінальну відповідальність. В результаті пацієнти вмирають ще до приїзду швидкої допомоги, хоча їх можна було врятувати.

Щоб істотно скоротити кількість подібних випадків, МОЗ запропонував прийняти в Україні так званий закон доброго самаритянина. Він говорить про те, що люди без медосвіти не несуть відповідальність за надання першої медичної допомоги. Так, був розроблений законопроект, який вносить до медичного законодавства новий термін «імунітет від відповідальності». У документі сказано, якщо потерпілому в критичному стані надає першу допомогу людина, що не має медичної освіти, вона не буде нести відповідальність за свої дії. Від відповідальності пропонується звільнити тих, хто надає першу допомогу навіть у разі, якщо його дії призведуть до погіршення стану потерпілого. Але відповідальність виникає, якщо при наданні допомоги каліцтва були нанесені навмисне.

«Звичайні люди, які можуть бути біля пацієнта до її (швидкої допомоги) приїзду, а в багатьох країнах світу їх прийнято називати «перші на місці події», нерідко просто не знають, що необхідно робити для того, щоб надати допомогу людині. Але, навіть якщо вони і знають, що необхідно робити, то бояться надавати першу медичну допомогу … Відповідно до українського законодавства, людина, яка намагалася надати першу допомогу, але потерпілий потім помер або отримав проблеми через цю допомогу, може бути притягнута до відповідальності згідно до статті 119 Кримінального кодексу «Вбивство через необережність». В результаті, як правило, людина, навіть якщо і хотіла би допомогти потерпілому, але через невпевненість в собі воліє цього не робити. Але, з іншого боку, якщо людина не зробить першу допомогу, вона може бути притягнута за статтею 135 Кримінального кодексу – залишення у небезпеці», – повідомив спікер МОЗ Олександр Ябчанка.

Щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, МОЗ пропонує два варіанти їх вирішення.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
«Нещодавно в Україні стартувала програма з навчання навичкам надання першої медичної допомоги осіб, які відповідно до своїх службових повноважень повинні її надавати. Це – поліцейські, рятувальники, пожежники, провідники в поїздах і бортпровідники в літаках і так далі. Крім того, ми пропонуємо прийняти в Україні закон, подібний до тих, які існують в інших країнах світу, про так званого доброго самаритянина. Про що він говорить? Якщо ви намагалися надати медичну допомогу першим, але при цьому пацієнту стало гірше аж до смерті, то ви будете звільнені від відповідальності за статтею «Вбивство через необережність». Тобто на вас не буде поширюватися санкція цієї статті», – пояснює міністерський спікер.

У МОЗ розраховують, що даний законопроект Кабмін передасть до Верховної Ради приблизно через чотири місяці.

Цікаво, що досі головним правилом української медицини було: “Не нашкодь”. Але, мабуть, в.о. міністра із американським паспортом та її оточення не в курсі?

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності