Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

НАДАЛ ПОВЕРТАЄ ТЕРНОПІЛЬ У БУРЕМНІ 90-і РОКИ?

3 - НАДАЛ ПОВЕРТАЄ ТЕРНОПІЛЬ У БУРЕМНІ 90.Минулої п’ятниці, 26 червня, на вулиці Гнатюка відбулись своєрідні розбірки «представників тернополян» з самими тернополянами. А саме Олег Інак (Щур – тут і надалі використовуємо імена, які закріпилися за цими людьми ще з буремних 90-х), Ігор Музика (Патіфон), Ігор Марцинківський (Марин), Андрій Попівняк (Мішок), Віктор Вдовиченко (Вдова) приїхали захищати інтереси забудовника у суперечці з мешканцями сусідніх будинків по вул. Гнатюка, Ясна, За Рудкою, які намагаються відвоювати свій дитячо-спортивний майданчик від зазіхань підприємливого ділка.

Нагадаємо, саме з подачі міської ради дитячий майданчик на вулиці Гнатюка перетворився спочатку на пустку, а тоді потрапив у «руки» родича чиновника – Михайла Гладкого.

Хоча, як вже писав «Погляд», ще у 2012 році після того, як знищили всі дитячі споруди на майданчику, сам заступник мера Стемковський, обіцяв відновити їх в короткий термін. Тобто не заперечував статусу майданчика, як дитячого.

30 квітня 2014 року відбувся суд на якому тернополяни програли міській раді. А вже 1 травня під охороною людей у військовій формі почали різати дерева. Мешканці прилеглих будинків викликали міліцію, яка вияснила всі деталі та склала відповідний акт.

Зараз активісти звернулись з апеляційною скаргою на постанову Тернопільського окружного адмінсуду. В ході цього з’ясувались цікаві деталі. Те, що міська рада так старанно приховувала від тернополян, показали в управлінні містобудування та архітектури Тернопільської ОДА. У документі, підписаному начальником управління Володимиром Харченко, чітко видно, що дана ділянка була дитячим майданчиком, яку згідно з Законом України не мали права передавати у приватну власність.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Але повернемось до сьогоднішніх подій…

Складається враження, що Сергій Надал знайшов собі чергових адвокатів з «народу», які прославились у буремних 90-роках. І хоча під час спілкування і пан Музика, і пан Інак переконували тернополян, що вони за громаду і тільки за правду та наголошували, що все має вирішити суд, просто потрібно зачекати – чітко прослідковувся витончений тролінг щодо того, що цей дитячий майданчик нікому не був потрібен і тут постійно тусавались наркомани та алкоголіки.

– Я сам особисто два рази їх ганяв, – запевняє пан Музика, який до слова проживає у цьому ж мікрорайоні.
Наголошували і «представники тернополян», що забудівники в особі Павла Ільчука за власні кошти зробили для дітей цих вулиць новий дитячий майданчик в іншому місці. І навіть мешканці прилеглих будинків, засвідчили свою вдячність за цю турботу.

Але, як запевняє «Погляд» один з активістів Тернополя пан Ігор, вони поставили лише пару гойдалок, і цей майданчик не можу виконувати функцію спортивного, так як це було на знищеному.
Згодом Ігор Музика взяв на себе зобов’язання поговорити з мером міста, щоб той виділив земельну ділянку під новий дитячий майдачник та й ще запевнив, що Надал його обов’язково послухається.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

– Я особисто буду пробивати це питання. І Надал мене послухає. Я не собі буду пробивати. У другому місці. Стільки грошей вбухано (забудовником, – прим.ред.). Вони вже зробили проект. Давайте подумаємо, де можна зробити ще дитячу площадку, – звертається він до активістів.

Але активісти пропонують перенести саму забудову і навіть кажуть, що троє з співвласників згідні це зробити, але четвертий – Павло Ільчин, якого і захищають знайомі Надала – проти.

Як розповідає «Погляду» мешканка одного з прилеглих будинків Олеся Гудима, міська рада в цій ситуації дуже не коректно повелась з тернополянами.

– Коли прийшов Надал до влади, перше, що я помітила це перехід дитячих майданчиків, які були у власності громадян міста протягом півстоліття, на підставних приватних осіб. І дуже мене болить це. Люди дуже обуренні, бо дітки з цього району не мають де бавитись. І мої діти тут бавились, і діти сусідів – і ми були спокійні, що вони на цьому майданчику були. Тепер дуже сумно, бо діти бігають по вулицях. Я вважаю, що це дуже не коректно стосовно громадян і громадських активістів. Коли вони (міська рада, – прим. ред.) роблять план міста для забудови, вони зобов’язанні запрошувати громадських активістів до обговорення. Вони мають опитувати громадян. Так робиться в цивілізованих державах. Перше, що мені не сподобалось це те, під час Майдану міська рада на підставних осіб виділяла землю. Відколи він при владі (Сергій Надал, – прим. ред.). У мене є претензія до його вчинків, претензії, що міська влада це підписує. Якщо ми хочемо будувати майбутнє держави, треба будувати його чесно і не брати собі на совість таке. Вони мають людей за ніщо.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Ще один активіст взагалі каже, що кістьми ляже, але буде тут до останнього.

– Я кістьми ляжу, але буду тут до останнього. Тут живуть мої діти. Я тут родився, я тут виріс, я тут помру.

Пані Леся каже, що виросла на цьому майданчику і її вражає наглість місцевої влади:
– Тут був майданчик. Всім було добре. Я виросла на цьому майданчику. Ми тут всяке грались і хлопці грали футбол, і бадмінтон грали. І баскетбольне кільце було. Моя дитина виросла на цьому майданчику. А вони розказують, що виділять ще один майданчик. Можливо у парковій зоні. Але там вже є парк. Наші мами з колясками не дуже хочуть туди їхати. Вони мають територію, мають де. Найбільше вражає те, що це зроблено дуже нагло. Це в свій час зняли з балансу ЖЕКу і придумали, що це пустир. Хоча напевно всі розумні люди розуміють, що пустир в центрі міста обгороджений забором та обсаджений деревами не може бути.
Один із старших чоловіків взагалі зауважив, що той хто купує крадене, такий самий злодій, що краде.

Ігор Музика намагався переконати тернополян, що його (забудовника, – прим. ред.) ніхто не брав за руку, на що йому пані Леся відповідає:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

– Ми свідки. Людина вкрала. І хіба ми не свідки живі?
Суперечка продовжувалась майже годину і весь час Павло Ільчук казав, що буде будувати, але якщо суд прийме рішення в користь тернополян, то він сам все знесе, що набудував. Але на кінець розмови все таки згодився зачекати.

Юрист міської ради Олександр Печіль запевнив, що поки розгляд справи триває і вони проситимуть забудівника прислухатись до того, щоб не чинити жодних будівельних дій до завершення розгляду справи у суді.

Наразі всі сторони чекають рішення суду.

Надія Греса
Джерело: НП Погляд

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 222 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності